Aj keď nás zvyčajne prekvapujú telesá objavené v ďalekom vesmíre, tentokrát svet šokovala fotografia neznámeho objektu, o ktorú sa postaralo čínske lunárne vozidlo Yutu-2.

To prechádzalo po odvrátenej strane Mesiaca, keď sa z ničoho nič na kamere objavilo niečo záhadné. Čínski astronómia zverejnili fotografiu, na ktorej sa v diaľke objavuje objekt, ktorý silno pripomína budovu.

Ako uvádza zahraničný portál IFLScience, čínska národná vesmírna agentúra (CNSA) už dala objektu vlastnú prezývku a to „tajomný dom„. Nakoľko ide o niečo, čo vyvoláva otázky, Číňania sa rozhodli, že sa ku tomuto objektu priblížia aby ho mohli preskúmať a zmapovať.

Viac sa dozvieme za dva mesiace 

Problém je však v tom, že sa nachádza relatívne ďaleko a cesta k nemu bude drobnému lunárnemu vozidlu Yutu-2 trvať minimálne dva až tri lunárne dni. Aby sme to ozrejmili, na zemi trvá jeden lunárny deň presne 29 dní. Bližšie informácie priamo z „miesta činu“ dostaneme teda až za približne dva mesiace.

Pochopiteľne sa ku neznámemu objektu vyjadrila aj odborná verejnosť, ktorá okamžite vyvrátila teórie o tom, že ide o tajný bunker niektorej zo svetových mocností prípadne dom, ktorý si na Mesiaci postavila mimozemská civilizácia.

Podľa všetkého ide len o náhodný skalnatý útvar, ktorého tvar podobný budove vyformoval v dávnej minulosti náraz meteoritu – už teraz sa vak nevieme dočkať toho, keď ho uvidíme zblízka.

Prečítajte si tiež  Jeff Bezos sa chystá na Mesiac. NASA ponúkol až 2 miliardy dolárov

Taktiež stojí za zmienku, že lunárne vozidlo s označením Yutu-2 je úplne prvou sondou, ktorá kedy pristala na odvrátenej strane Mesiaca.

Stalo sa to ešte v roku 2019 a do dnešného dňa odosiela na planétu zem nové snímky mapujúce jeho povrch. Posledný objav ju zdá sa zviditeľnil v médiach po celom svete.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiflscience
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.