Len včera sme vám priniesli podrobný článok o tom, ako sa dá využiť Flipper Zero na to, aby vám pomocou neho hackeri napadli iPhone. Toto drobné zariadenie je v súčasnosti veľmi populárne, pretože sa dá naprogramovať tak, aby ovládalo viacero rádiových protokolov a zároveň je veľmi dostupné. Výrobca ho predáva len za 169 $.

Mnohí ľudia si žiaľ nevedia predstaviť, akým spôsobom sa dá Flipper Zero využiť v praxi na to, aby vám pomocou neho neznáma osoba napadla iPhone. Dobrou správou je, že by nemala mať žiaden prístup ku vašim osobným údajom, fotkám či kontaktom. Na druhej strane vás však stále môže potrápiť, respektíve poriadne otravovať a dokonca vám znemožniť bežné používanie zariadenia.

Flipper Zero sa totiž naučí vysielať do vášho iPhonu alebo iPadu rovnaké signály, ako to robia AirPods prípadne AirTag v čase, keď sa snažia so zariadením spárovať. Väčšinou ich stačí ku smartfónu či tabletu len priložiť a počkať zopár sekúnd na vyskakovacie okno.

Predstavte si však, že cestujete v lietadle, niekto sa nudí a tieto vyskakovacie okná vám otvára na vašom iPhone prakticky non-stop. Možno si poviete, že stačí prepnúť zariadenie do režimu lietadlo, no ono aj vtedy dokáže prijímať signály cez Bluetooth. Jediným riešením, ako sa otravného hackera zbaviť je úplne si vypnúť Bluetooth cez nastavenia, prípadne vypnúť celé zariadenie.

Bezpečnostní experti teraz vyzývajú spoločnosť Apple, aby s problémom začala niečo robiť. iPhone totiž môže týmto spôsobom napadnúť ktokoľvek cudzí a navyše môžu existovať aj iné možnosti zneužitia (napríklad po kliknutí na falošné vyskakovacie okno), o ktorých sa zatiaľ nehovorí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje druhú generáciu lokalizátora AirTag. Kedy sa jej dočkáme?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -