AirTag, ktorý dnes zoženiete už za 29,99 € patrí prakticky od svojho debutu k tým najkontroverznejším produktom spoločnosti Apple. Zatiaľ čo je idea lokátora jednoducho pomáhať používateľom určiť polohu rôznych predmetov naozaj praktická, mnoho podvodníkov ho používa na nekalé praktiky. Z času na čas sa však objaví príbeh, v ktorom hrá AirTag dôležitú úlohu. Svoje o tom vie aj majiteľ ukradnutého vozidla, ktorý ho našiel len vďaka šikovnej lokalizačnej placke od Apple.

Prečítajte si tiež  AirTag už nestojí ani 30,00 €. Balenie štyroch kusov začína potom pod hranicou 100,00 €

Joshua Wylie z amerického Memphisu sa v piatok ráno zobudil a zistil, že jeho auto bolo odcudzené. Vozidlo mu ukradli priamo z jeho miesta, kde ho zaparkoval. Keďže sa ale jednalo už o druhý pokus o krádež (tentokrát úspešný) auta, majiteľ nenechal nič na náhodu a nechal v ňom skrytý AirTag.

Pri získavaní SUV späť sa Wylie spoľahol na Airtag, ktorý pomohol polícii pri určovaní polohy ukradnutého vozidla. To sa nakoniec nachádzalo len pár blokov od miestneho policajného okrsku. Ak by majiteľ nemal v aute ukrytý AirTag, je dosť možné že by ho už nikdy nenašiel, prípadne by bola napáchaná škoda oveľa vyššia.

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Čo si myslíte o lokátoroch Apple Airtag vy? Spoliehate sa naň pri lokalizácii svojich osobných predmetov alebo v ňom skôr vidíte potenciálny prostriedok pre zlodejov? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -