Na trhu s monitormi nájdete množstvo produktov v rôznych cenových reláciách, ktoré vás môžu zaujať. Dnes sa pozrieme na 30″ zakrivenú obrazovku od čínskeho Xiaomi, ktorá má extrémnu obnovovaciu frekvenciu a zároveň relatívne nízku cenu. Tento zakrivený monitor kúpite na trhu až prekvapivo lacno.

Xiaomi Curved Gaming Monitor 30″ oceníte najmä počas hrania hier. Práve vtedy si totiž budete schopní vychutnať 200 Hz obnovovaciu frekvenciu, ktorá vám zabezpečí neuveriteľne plynulý obraz. Pomer strán monitora 21:9 a celkové zakrivenie by malo dopomôcť tomu, aby bolo sledovanie obsahu na ňom, z hľadiska zorného poľa ľudského oka, prirodzenejšie. Tešiť sa však môžete aj na vynikajúcu kvalitu obrazu. O to sa postará rozlíšenie 2560 x 1080 pixelov.

Čo sa týka ceny, tak tá je absolútne vyhovujúca. Monitor od Xiaomi sa bežne predáva za čiastky na úrovni 300 – 400 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už za 262,9 €. Vzhľadom na to, čo všetko tento monitor ponúka, je to extrémne priaznivá ponuka, ktorú by bola škoda nevyužiť.

Zdroj: Xiaomi

Zariadenie podporuje aj technológiu AMD FreeSync, zobrazenie obsahu s 99 % RGB pokrytím a ponúka dokopy 16,7 milióna farieb. Slušný je tiež kontrastný pomer na úrovni 3000:1 a vďaka certifikácii TÜV Rheinland budete mať záruku, že obrazovka bude dostatočne šetrná pre vaše oči. Produkuje totiž veľmi malé množstvo modrého svetla. Taktiež si tu viete nastaviť náklon a na zadnej strane monitora nájdete napájaci port, 2x HDMI port a 1x DisplayPort.

Xiaomi má aj 34″ monitor s 2K a 144 Hz

Xiaomi Mi Curved
Zdroj: YouTube / TechTablets (úprava redakcie)

Pokiaľ by ste chceli o niečo „profesionálnejšie“ náčinie, Xiaomi má k dispozícii ešte jeden veľký zakrivený monitor. Jeho uhlopriečka nie je 30″ ale až 34″ a poteší tiež rozlíšenie, ktoré sa pohybuje až na úrovni 3440 × 1440 px (QHD).

Obnovovacia frekvencia na úrovni 144 Hz je síce nižšia, ako 200 Hz pri 30″ verzii, no aj tak ide o silný nadštandard, ktorý určite ocení väčšina hráčov. Nevýhodou je však výrazne vyššia cena, ktorá oficiálne štartuje až na úrovni 500 €. Po kliknutí na tento odkaz ale monitor získate už za cca 403 €, vďaka čomu na ňom krásne ušetríte.

Rozhodnutie, ktorý monitor si napokon vybrať nechávame samozrejme na vás. Bežným hráčom a spotrebiteľom bude určite stačiť aj menšia a dostupnejšia 30″ verzia, no ak ste nároční a potrebujete vysoké rozlíšenie, príplatok na úrovni cca 150 € bude určite stáť za zváženie. Dajte nám vedieť do komentára, pre ktoré prevedenie by ste sa radšej rozhodli vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Plus brutálne klesol na cene. Po zľave sa skutočne oplatí

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -