Hlavný aktér dnešného príbehu Siraj Raval, ktorý svoje auto opisuje ako „počítač s kolesami“ povedal, že do elektrickej zásuvky v Tesle zapojil menič a používa ho na napájanie počítača so softvérom na ťažbu bitcoinov.

Podľa jeho vlastných slov si týmto spôsobom dokáže zarobiť 400 až 800 dolárov mesačne v závislosti od aktuálnej hodnoty bitcoinu alebo etherea.

A aj keď to s vysokou pravdepodobnosťou bude viesť k strate záruky na zánovný elektromobil a taktiež jeho akumulátor, podľa majiteľových slov to stojí za to. „Je také jednoduché nabúrať sa do tohto počítačového auta,“ – uviedol v rozhovore pre CNBC.

Siraj spresnil, že ťažba kryptomien na jeho Tesle zaberie asi 20 hodín denne a za elektrinu, ktorá je potrebná na dobíjanie obrovského akumulátora zaplatí približne 30 až 60 dolárov mesačne. Počítačovým expertom sa to však nezdá.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Experti tieto informácie spochybňujú 

Hoci je predstava, ako dokáže majiteľ elektromobilu zarábať vcelku slušné peniaze len vďaka tomu, že skrz jeho baterky ťaží kryptomeny veľmi atraktívna, podľa mnohých expertov z technologického priemyslu ju musíme brať s rezervou.

Prečítajte si tiež  Na svete je Tesla, ktorá prejde 1210 kilometrov na jedno nabitie. Má to však háčik

Ako uvádza napríklad Chris Allessi, fungovať to síce môže, no pri súčasnej rastúcej náročnosti ťažby kryptomien to znamená, že za 60 hodín by majiteľ získal kryptomenu len v hodnote približne 1 až 2 dolárov. A to sa určite neoplatí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbussinessinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.