Elon Musk si zdá sa plní svoj sen. Jeho automobilka Tesla totiž dokázala uzavrieť mimoriadne úspešný rok 2021, v rámci ktorého doručila zákazníkom skoro milión vozidiel. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide až o 87 % nárast čomu sa až ťažko verí.

Aby sme boli konkrétnejší, samotná Tesla zverejnila tlačovú správu, v ktorej nájdete tieto informácie aj vy. V priebehu uplynulých 12 mesiacov firma predala 936 172 elektrických automobilov, zatiaľ čo rok predtým to bolo presne 499 550 kusov.

A čo je ešte zaujímavejšie, za posledné tri mesiace 2021 doručila firma zákazníkom až 308 600 vozidiel, čím prekonala všetko svoje rekordy. Bol to teda najúspešnejší štvrťrok v jej histórii.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Najpopulárnejšími sú dostupné modely 

najpopulárnejšími sú pochopiteľne dostupnejšie elektormobily ako Model 3 a Model Y. Tie tvorili väčšinu objednávok. Tesla však stále predáva aj luxusnejšie a väčšie vozidla ako Model X a Model S, ktoré ale predstavovali asi „iba“ 25 000 predaných kusov.

Pokiaľ sa pozrieme do minulosti, kompetentní si dali za cieľ, že každý rok zvýšia výrobu svojich vozidiel o 50 %. Tento rok sa im to podarilo s veľkým náskokom.

Prečítajte si tiež  Táto Tesla prešla skoro 700 000 kilometrov. Koľko stál jej servis? Budete milo prekvapení

Netreba tiež zabúdať, že rok 2021 naplno ovplyvnila nie en kríza spojená s pandémiou COVID-19, ale aj kríza polovodičov, ktorá odstavila mnoho automobilových závodov a do veľkej miery zasiahla takmer každú väčšiu technologickú spoločnosť vrátane Apple. No a hoci mala evidentné problémy aj Tesla, stále sa jej podarilo vyprodukovať skoro milión vozidiel – čo je obdivuhodné!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.