Šéf automobilky Tesla so svojim posledným komentárom na sociálnej sieti Twitter opäť nesklamal. Keďže v samotných elektromobiloch sa nachádzajú extrémne výkonné počítače, ktoré sa svojimi schopnosťami vyrovnajú aj herným konzolám, Elon Musk si praje, aby sa tu dali v budúcnosti spustiť hry priamo zo Steamu.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Túto novinku prezradil pod príspevkom fanúšika, ktorý sa ho pýtal, kedy si budeme môcť zahrať Cyberpunk 2077 na obrazovkách vozidiel Tesla Model S a X. Elon sa vyjadril v tom zmysle, že hoci je Cyberpunk 2077 skvelý herný titul, Tesla sa v súčasnosti snaží sprístupniť na svojich vozidlách skôr celé herné služby a nielen konkrétne hry.

Už v súčasnosti sú v rámci používateľského rozhrania k dispozícii jednoduchšie hry a Tesla pri vydaní posledných modelov naznačila, že do systému chce pridať aj niektoré „Áčkové tituly“. Na snímkach z interiéru môžeme vidieť napríklad Zaklínača, ktorý pochádza od poľského štúdia CD Projekt RED.

Počítače v Teslách sú výkonné podobne ako herné konzoly 

Tesla

No a ak si myslíte, že tu budú existovať hardvérové obmedzenia na spustenie takto náročných hier, tak sa veľmi mýlite. Tesla sa totiž v prípade posledných elektromobilov sústredila na ich hardvér a vybavila ich výpočtovým výkonom na úrovni 10 teraflopov. Podobné hodnoty dosahujú aj next-gen herné konzoly.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Uvidíme teda, aká bude budúcnosť hrania hier v Teslách, no podľa všetkého je otvorená a hlavne veľmi reálna. Elon Musk našiel ďalší spôsob, ako zaujať fanúšikov a nalákať nových ľudí, aby si vyskúšali jeho elektromobily a my musíme uznať, že tento marketing je naozaj pôsobivý.

Veď ktorá iná automobilka rozmýšľa, ako zaviesť Steam spolu s hrami do palubného systému svojich vozidiel? Samozrejme, že žiadna s výnimkou Tesly. https://svetapple.sk/zo-sveta/produkcna-tesla-cybertruck-sa-ukazala-na-prvych-fotkach-niektori-hovoria-o-zlyhani-a-ini-sa-raduju/

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

https://twitter.com/elonmusk/status/1496245381084200961

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -