Jedna z najznámejších spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou elektromobilov, ohlásila svoje finančné výsledky za 2. štvrťrok 2022. Tesla v nich odhaľuje niekoľko zaujímavých noviniek, ako napríklad to, že sa do veľkej miery stretáva s infláciou a taktiež celkových hospodárskym poklesom, ktorý do istej miery súvisí s pádom Bitcoinu a ďalších kryptomien. Vrcholoví predstavitelia automobilky dokonca pred investormi avizovali, že sa rozhodli predať až 75 % všetkých Bitcoinov, ktoré spoločnosť donedávna držala. Aj vďaka tomu si pripísala na účet cez 936 miliónov amerických dolárov v hotovosti.

Zaujímavé je to, že Tesla investovala do tejto kryptomeny v priebehu minulého roka až 1,5 miliardy amerických dolárov. V rovnakom čase tiež automobilka pod vedením Elona Muska oznámila, že bude prijímať Bitcoin ako platidlo. Trvalo však iba 49 dní, kým toto rozhodnutie zmenila so stanoviskom, že Bitcoin znečisťuje planétu.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

V poslednej správe Tesla spomína, že hodnota digitálnych aktív, ktoré ešte stále drží, je približne 218 miliónov amerických dolárov. Len pre porovnanie, v predchádzajúcom štvrťroku to bolo zhruba 1,2 miliardy amerických dolárov.

Za všetko vraj môže nedostatok hotovosti 

Elon Musk
Elon Musk

„Možno pumpujem, ale nevyhadzujem … Rozhodne neverím v to, že by som dosiahol vysokú hodnotu a potom predával alebo niečo podobné. Bol by som rád, keby sa Bitcoinu darilo.“ – uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk ešte v júli minulého roka. 

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Musk v súvislosti s aktuálnym dianím vo svete a krokmi automobilky pod jeho vedením v telefonickom rozhovore povedal, že „by sa to nemalo brať ako nejaký rozsudok nad Bitcoinom“

Tesla vraj predávala svoje Bitcoiny len preto, lebo sa „obávala o celkovú likviditu spoločnosti vzhľadom na lockdown v Číne kvôli pandémii COVID-19“Firma vraj potrebovala hotovosť, pričom nepredala ani jeden Dogecoin. Tejto kryptomene teda zrejme naďalej verí. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -