Jedna z najznámejších spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou elektromobilov, ohlásila svoje finančné výsledky za 2. štvrťrok 2022. Tesla v nich odhaľuje niekoľko zaujímavých noviniek, ako napríklad to, že sa do veľkej miery stretáva s infláciou a taktiež celkových hospodárskym poklesom, ktorý do istej miery súvisí s pádom Bitcoinu a ďalších kryptomien. Vrcholoví predstavitelia automobilky dokonca pred investormi avizovali, že sa rozhodli predať až 75 % všetkých Bitcoinov, ktoré spoločnosť donedávna držala. Aj vďaka tomu si pripísala na účet cez 936 miliónov amerických dolárov v hotovosti.

Zaujímavé je to, že Tesla investovala do tejto kryptomeny v priebehu minulého roka až 1,5 miliardy amerických dolárov. V rovnakom čase tiež automobilka pod vedením Elona Muska oznámila, že bude prijímať Bitcoin ako platidlo. Trvalo však iba 49 dní, kým toto rozhodnutie zmenila so stanoviskom, že Bitcoin znečisťuje planétu.

- Reklama -

V poslednej správe Tesla spomína, že hodnota digitálnych aktív, ktoré ešte stále drží, je približne 218 miliónov amerických dolárov. Len pre porovnanie, v predchádzajúcom štvrťroku to bolo zhruba 1,2 miliardy amerických dolárov.

Za všetko vraj môže nedostatok hotovosti 

Elon Musk
Elon Musk

„Možno pumpujem, ale nevyhadzujem … Rozhodne neverím v to, že by som dosiahol vysokú hodnotu a potom predával alebo niečo podobné. Bol by som rád, keby sa Bitcoinu darilo.“ – uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk ešte v júli minulého roka. 

Musk v súvislosti s aktuálnym dianím vo svete a krokmi automobilky pod jeho vedením v telefonickom rozhovore povedal, že „by sa to nemalo brať ako nejaký rozsudok nad Bitcoinom“

Tesla vraj predávala svoje Bitcoiny len preto, lebo sa „obávala o celkovú likviditu spoločnosti vzhľadom na lockdown v Číne kvôli pandémii COVID-19“Firma vraj potrebovala hotovosť, pričom nepredala ani jeden Dogecoin. Tejto kryptomene teda zrejme naďalej verí. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -