Americká automobilka Tesla zaznamenala počas minulotýždňového piatku obrovský výpadok na strane svojich serverov. Aj keď by v zásade nemalo ísť o veľký problém, realita bola iná.

Pretože sú všetky autá od Tesly pripojené na internet, ich majitelia po celom svete zažívali rôzne nepríjemnosti.

- Reklama -

Azda tá najväčšia spočívala v tom, že Tesly sa bez komunikácie so serverom nemohli zamknúť a ani odomknúť. Ak teda niekto dorazil na určité miesto v čase výpadku a potreboval odísť od vozidla preč, prístupné mohlo byť teoreticky komukoľvek na parkovisku.

Ospravedlnil sa aj Elon Musk 

Aby sme to upresnili, Tesla využíva na odomykanie svojich vozidiel systém, kedy vám stačí len telefón vo vrecku a aplikácia stiahnutá z internetového obchodu. Keďže však kvôli výpadkom serverov nefungovala, ľudia ju nemohli nijako používať.

Vývojári a technici však našťastie zareagovali veľmi rýchlo a celý problém odstránili už v priebehu niekoľkých desiatok minút. Neskôr sa ukázalo, že chybu spôsobila aktualizácia mobilnej aplikácie.

Nepríjemnosť sa ale o trochu neskôr zopakovala a to v oveľa väčšom rozsahu. Hlásili ju majitelia Tesiel z celého sveta.

Generálny riaditeľ Elon Musk sa za vzniknutú situáciu ospravedlnil a taktiež uviedol, že Tesla urobí všetko preto, aby sa podobný incident v budúcnosti nezopakoval. Aj to je drobná daň za masívny rozvoj moderných technológií, ktorých účelom je zjednodušovanie každodenného života používateľov…

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.