Spoločnosť Apple nedávno zverejnila novú reklamnú kampaň s názvom Crush, ktorá sa stala okamžite terčom kritiky pre svoj kontroverzný obsah. Do Apple sa pre túto reklamu medzičasom obula aj konkurenčná spoločnosť Samsung a zdá sa, že nebola jediná, ktorá sa na nej rozhodla priživiť. Ako totiž píše portál 9to5mac, teraz reklamu skopíroval aj čínsky gigant Xiaomi.

Firma, ktorá bola v minulosti preslávená tým, že bez akýchkoľvek zábran kopíruje všetky Apple zariadenia od iPadov až po roláky Steva Jobsa, či dokonca internetovú stránku Apple, zverejnila svoju vlastnú reklamu Crush, ktorá začína prakticky rovnako, ako tá, ktorá propaguje iPad Air s procesorom M4.

Je tu však jeden zásadný rozdiel, na ktorý si dali v Xiaomi pozor. V originálnej reklame Crush od spoločnosti Apple sa objaví obrovský lis, pod ktorým sú následne zničené rôzne hudobné nástroje, šošovky fotoaparátov, knihy, filmové postavy, sochy a veľa ďalších predmetov, znázorňujúcich kreativitu.

Akonáhle ich lis zničí a zdvihne sa smerom nahor, objaví sa pod ním len 5,1 mm iPad Pro M4, ktorý dokáže tieto predmety (aspoň čiastočne) nahradiť a je určený na profesionálnu prácu.

Xiaomi vie, ako si získať pozornosť celého sveta 

Problémom však bolo, že mnohým ľuďom sa toto reklamné posolstvo nepáčilo a tvrdili, že Apple ničením vyššie uvedených predmetov vlastne zabíja kreativitu.

Firma sa za to ospravedlnila a uznala, že to s reklamou Crush možno trochu prehnala. Ani to však nezastavilo Xiaomi.

Číňania túto kampaň okopírovali do takej miery, že ju od tej od Apple zo začiatku možno ani nerozoznáte. Je tu však jeden malý háčik. Akonáhle všetci očakávajú, že sa lís spustí, v skutočnosti sa zastaví a nepokračuje ďalej.

Aj Apple možno kopíroval 

A ešte jeden malý bonus. Aj spoločnosť Apple sa pravdepodobne pri tvorbe reklamy Crush trochu inšpirovala od ostatných, hoci to môže byť len náhoda. Každopádne, ešte v roku 2008 spoločnosť LG zverejnila veľmi podobnú reklamu s názvom Power.

Taktiež sú v nej rôzne hudobné nástroje, fotoaparáty či zariadenia ničené v obrovskom hydraulickom lise, pričom všetko sa zastaví až vtedy, keď sa na zábere objaví kompaktný smartfón. Viac si môžete pozrieť na videu nižšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aké bohaté je Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -