Premiéra nových iPadov Pro M4 sprevádzala aj určitá dávka kontroverzie. Reklamný spot s názvom „Crush“, ktorým Apple prezentoval extrémne tenkú konštrukciu nových tabletov vyvolal vášne, za čo sa o pár dní neskôr ospravedlnil aj samotný technologický gigant. Samsung však svojou novou kampaňou prilial olej do ohňa.

V novej marketingovej kampani spoločnosť Samsung reaguje na reklamu k novým iPadom, ktorá bola široko kritizovaná za svoj prístup k tvorivosti umelcov. Apple vo svojej reklame na iPad Pro M4 zobrazil hydraulický lis, ktorý ničí rôzne predmety symbolizujúce kreativitu. Táto scéna mala ilustrovať to, ako dokáže iPad integrovať všetky nástroje do jedného tenučkého zariadenia.

Tento obraz však vyvolal negatívne reakcie, keďže ho mnohí vnímali ako symbol deštruktívneho dopadu technologických gigantov na kreatívny priemysel.

Samsung sa obul do Apple v novej reklame

V dôsledku tohto negatívneho prijatia sa Apple rozhodol stiahnuť svoju reklamu a ospravedlniť sa. Tu juhokórejský konkurent vycítil príležitosť a dokonale sa jej chopil.

Nová kampaň pre Galaxy Tab S9 Ultra nesie názov “Kreativitu nemožno rozdrviť”. V nej vidíme hudobníčku, ktorá prežila deštrukciu spôsobenú hydraulickým lisom a pokračuje v hre na poškodenú gitaru s pomocou tabletu.

Reklama Samsungu, ktorá bola zdieľaná na sociálnych sieťach zdôrazňuje odkaz, v ktorom by kreativita nikdy nemala byť potlačená.

Tento prístup nie je pre Samsung neobvyklý, keďže v minulosti už viackrát dokázal otočiť reklamy od Apple vo svoj prospech. Táto kampaň je ďalším príkladom jeho dlhodobej stratégie zosmiešňovania konkurencie v prospech vlastných produktov.

Čo na to hovoríte vy? Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páčila nová reklama od Apple a tiež to, či sa vám zdala reakcia zo strany Samsungu adekvátna. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro je viac "Air" ako samotný iPad Air. V tomto ho neprekoná žiadny tablet na svete

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -