Azda najväčší konkurent spoločnosti Apple, Microsoft ohlásil, kedy bude dostupný jeho nový operačný systém pre väčšinu bežných počítačov.

Windows 11 bol predstavený ešte v júni tohto roka. Momentálne prebieha testovanie a zakúpiť alebo nainštalovať sa bude dať od 5. októbra 2021. Pôjde pravdepodobne o podobný dátum, ako keď Apple uvedie svoj nový macOS 12 Monterey.

- Reklama -

Dôležité je podotknúť, že ak vlastníte operačný systém Windows 10, prechod na Windows 11 bude zadarmo. Platiť to však má len do polovice roka 2022. Treba si dať teda pozor, aby ste túto možnosť „neprešvihli“.

Práve v druhej polovici budúceho roka sa začnú na trhu objavovať počítače s týmto novým systémom. Už v nich teda nebude predinštalovaný Windows 10 tak ako dnes.

Windows 11 prináša množstvo zmien

Windows 11Novinka potešila používateľov a fanúšikov novým dizajnom, ktorý počíta so zaoblenými okrajmi na oknách, prepracovanými ikonami, ktoré sa presunuli do stredu v rámci spodnej lišty ako aj podporou viacerých monitorov či modernejšími animáciami. Do Windows 11 pribudli tiež nové widgety a takisto aj prepracovaný manažment okien.

Zabúdať nesmieme ani na nový obchod Microsoft Store, kde sa už nebudeme stretávať výhradne s UWP apkami ale aj so softvérom s klasickými inštaláciami. Vývojári a firmy nebudú musieť po novom spoločnosti Microsoft odvádzať percentá z predaja.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Fanúšikovia hier sa môžu vo Windows 11 tešiť na prítomnosť DX12 Ultimate, AutoHDR, DirectStorge a mnoho iného. Tieto „drobnosti“ zlepšia celkový používateľský zážitok.

Dajte nám vedieť do komentára, či si plánujete zakúpiť alebo aktualizovať Windows 11. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -