Hádam každý jeden človek, ktorý práve číta tento článok, už niekedy zavítal do Apple Store alebo aspoň nejakého Premium Reseller obchodu (napríklad m:zone, iStyle). Viete teda, aké sú ich typické dizajnove prvky. Biele okrúhle stoly pre prenosné iOS zariadenia a hranaté pre OS X, krásne presklenné vitríny atď… Tento Poliak sa však rozhodol, že to pojme po svojom a vytvoril vskutku jedinečný obchod, inšpirovaný jablkami!

Apple je predsa Jablko

Adam, majiteľ obchodu, to zobral trošku netradične a rozhodol sa, že svoju predajňu bude viesť v štýle Jabĺk. Nie však len tých klasických hliníkových, na ktorých pravdepodobne práve čítate tento článok ale aj jabĺk, ako ovocia. Namiesto bielych okrúhlych stolov tu totiž nájdeme hranaté čisto drevené dosky, dopĺňajúcu skvelú atmosféru. Ich farba totiž dokonale ladí s bedničkami od Jabĺk, ktoré dostanete na trhu a z ktorých je vytvorená skriňa pre príslušenstvo. Pokiaľ by ste do tohto obchodu vošli a namierili si to priamo ku pokladni, pravdepodobne by ste si ani nevšimli zadnú stenu.

Teda, všimnúť by ste si ju všimli a možno by ste aj zaznamenali farbu, no nenapadlo by vás, že je vytvorená z papierových sáčkov na Jablká! A čo sedenie? Aj o to je tu postarané. Sedíte na špeciálnych lavičkách, ktoré sú inšpirované ako ináč jablkami. Tento obchod je vlastne veľmi dobrým príkladom toho, ako skombinovať dve odlišné veci. Autor totiž dokázal využiť ovocie ale zároveň aj technologickú spoločnosť na to aby vytvoril niečo vskutku kreatívne. My sme už predajňu navštívili a musíme povedať, že v nej nájdete skvelé miesto, v ktorom by ste si chcete niečo nakúpiť len preto, ako to tam vyzerá. Konečne prišlo niečo originálne. Dúfajme, že podobných obchodov bude ešte viac!

stolča4 stolča3 stolča1 stolča

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.