Aplikácia Zdravie, vďaka ktorej môžete sledovať svoju fyzickú aktivitu a zdravotné informácie, je súčasťou iPhonu už niekoľko rokov. Apple do nej v rámci čerstvo predstavenej aktualizácie iOS 17 pridá nové funkcie, ktoré sa majú starať o vaše duševné zdravie.

Vďaka vylepšeniu bude možné zaznamenávať a monitorovať vaše emócie či nálady a zároveň vidieť, ako sa menia v čase. Týmto spôsobom si môžete uvedomiť, ako sa cítite a čo ovplyvňuje vašu duševnú pohodu. V dnešnej dobe ide o veľmi vítanú inováciu.

S aplikáciou Zdravie v systéme iOS 17 je zaznamenávanie nálady veľmi jednoduché. Stačí si každý deň vybrať, ako sa cítite na škále od veľmi zle až po veľmi dobre a potom použiť slová, ktoré opisujú vašu náladu presnejšie.

iOS 17 má spôsob, ako rýchlo a efektívne zaznamenať vaše pocity

Potom si môžete označiť, čo spôsobilo vaše pocity. Môže to byť napríklad práca, partner, koníčky, peniaze, zdravie alebo rodina, či iný vonkajší vplyv. Celý proces trvá len pár sekúnd a aplikácia Zdravie vám následne poskytne prehľad o vašich údajoch v priebehu času.

iOS 17 duševné zdravie
Zdroj: Apple

Ak máte hodinky Apple Watch so systémom watchOS 10, po novom budete môcť zaznamenávať nálady aj na nich, a to pomocou novej aplikácie Mindfulness.

V tejto apke nájdete novú možnosť “Zaznamenávať stav mysle”. Ťuknutím na ňu môžete vyjadriť, ako sa cítite teraz, alebo ako ste sa cítili počas dňa.

Spoločnosť Apple tiež plánuje prepojiť vaše nálady s vašimi aktivitami, ako sú cvičenie a spánok. Týmto spôsobom lepšie pochopíte, čo by mohlo mať pozitívny / negatívny vplyv na vaše duševné zdravie a ako to čo najefektívnejšie zmeniť.

Čo si o tejto zaujímavej novinke myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Need For Speed Mobile mieri na iOS aj Android s otvoreným svetom. Má krásnu grafiku a obrovskú mapu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -