Wearable zariadenia sú aktuálne vo svete veľmi populárne. Apple Watch patria medzi to najlepšie, čo si v tomto segmente môžete zakúpiť. Inšpirujú sa nimi aj iní svetoví výrobcovia. Xiaomi teraz pridalo do náramkov Mi Band 3 a 4 aj možnosť odomykania počítača tak, ako to majú Apple Watch.

Xiaomi Mi Band 3 a 4 vedia odomknúť počítač

Pokiaľ máte inteligentné hodinky od Apple a k tomu napríklad Mac, pravdepodobne využívate funkciu, ktorá ho veľmi komfortne odomkne iba tým, že sa k nemu priblížite. Po tejto technológii evidentne pokukovala aj konkurencia. „Čínske Apple“ a teda Xiaomi ju zakomponovalo do produktov Mi Band 3 a Mi Band 4.

Samotná funkcia je momentálne dostupná formou aktualizácie. Ak máte niekto tieto náramky, určite vás nepoteší že ju Xiaomi sprístupnilo iba pre indický trh. V dohľadom čase by sa ale mala dostať aj ďalej do sveta. Kompatibilita je dostupná pre notebooky, ktoré majú operačný systém Windows 10. S ničím iným to zatiaľ fungovať nebude.

Nový update je naozaj rozsiahly, nakoľko vylepšuje počítadlo krokov tak, aby vedelo poskytnúť čo najrelevantnejšie údaje. Zaznamenávať by sa teda mala iba realita, čo častokrát nebýva úplne presné (žiaľ ani na Apple Watch). Xiaomi tiež aktualizovalo aplikáciu Mi Fit pre iOS. Opravila tu niektoré chyby a vylepšila používateľské prostredie. Jej verzia sa teraz označuje ako 4.0.17 a podporuje prihlásenie cez Apple ID.

Xiaomi Mi Band 3 a 4 dostali funkciu, ktorú milujeme na Apple Watch!
Xiaomi Mi Band 3 a 4 dostali funkciu, ktorú milujeme na Apple Watch!
Prečítajte si tiež  Ak chcete byť v bezpečí, nekupujte si Samsung Galaxy S23 ani Xiaomi 13 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.