Na trhu je na výber veľa inteligentných hodiniek od rôznych výrobcov. Určite nám však dáte za pravdu, keď označíme Apple Watch za jedny z najlepších a najprepracovanejších (spomedzi konkurencie). Doteraz boli určené predovšetkým pre dospelých používateľov. Čoskoro však budú ideálne aj pre vaše deti.

Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!

Nositeľné zariadenia dávajú počas posledných rokov oveľa väčší zmysel, ako kedykoľvek pred tým. Aj Apple malo problémy, pretlačiť svoje inteligentné hodinky do predaja, no napokon sa mu to úspešne podarilo.

Apple Watch jasne dominujú trhu a medzi používateľmi sú veľmi populárne. Mnohí sa tomuto faktu čudujú, pretože ani náhodou nejde o lacné zariadenie. Treba si však uvedomiť, že vydarená Series 3 štartuje už na 229€, čo je celkom prijateľná cena. Nemusíte predsa používať to najlepšie a najdrahšie, čo je aktuálne v ponuke. O tom, že by ste mohli porozmýšľať aj nad staršou generáciou, sme vám napísali v tomto článku…

Apple Watch Series 3 zobrazenie času
Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!

Späť však k téme. Samozrejme, že aj mnohé deti už dostali ako darček svoje „jablkové hodinky“ (prípadne si ich sami kúpili z našetrených peňazí). Každopádne je to stále produkt, ktorý je primárne určený pre dospelých používateľov, ktorým vie priniesť oveľa väčší úžitok. Vďaka posledným informáciám z uniknutého kódu iOS 14, by sa to ale mohlo v dohľadnej dobe zmeniť. Vďaka Apple Watch a watchOS 7 budete mať lepší prehľad o tom, čo robí vaše dieťa a tiež ho donútite k rôznej aktivite.

Prepracovaný detský režim pre Apple Watch!

Rodičovská ochrana sa v iPhone osvedčila ako dobrý nápad. Pomocou aplikácie Find, môžete sledovať napríklad to, či vaše dieťa bezpečne dorazilo ráno do školy, alebo sa niekde fláka po vonku. Zariadenie vás na to po vašom nastavení, vyslovene upozorní. Inteligentné hodinky Apple Watch nič podobné nemajú, ale to sa o pár mesiacov zmení.

S príchodom novej verzie watchOS 7 pribudne takzvaný detský režim, ktorý bude rodičovi schopný podávať všetky dôležité informácie od činnosti, až po polohu dieťaťa. Podľa všetkého bude možné aj obmedzovať niektoré funkcie produktu v čase, kedy by mal váš potomok sedieť v škole na hodine. Hodinky môžu byť napríklad zamknuté na heslo a poskytovať iba základné údaje (počas vybraných hodín).

Na záver by sme mali ešte spomenúť aktivitu. Prinútiť mládežníkov v roku 2020 k troche pohybu môže byť zdanlivo neprekonateľná prekážka. Počítače, herné konzoly, tablety, smartfóny atď… sú oveľa atraktívnejšie, ako pohyb na čerstvom vzduchu a to nie je správne a ani zdravé.

Prečítajte si tiež  Vybrali sme 5 najlepších držiakov mobilu na bicykel. Na svoje si príde každý

Apple našťastie vo watchOS 7 pracuje na špeciálnej aktivite, ktorá by mala vaše dieťa motivovať. Nevieme síce, ako bude spracovaná, no predpokladáme, že samotné kruhy, budú mať trochu inú formu ako dnes. Viac sa dozvieme v následujúcich mesiacoch a na WWDC 2020, kde Apple systém predstaví. Do diskusie nám napíšte, či si myslíte, že sú Apple Watch vhodne aj pre vaše dieťa…

Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!
Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.