Najväčšia video-knižnica YouTube sa rozhodla urobiť radikálny krok, ktorým úplne zničí časť svojej minulosti a taktiež určitý druh zábavy. Používateľom sa už nebude zobrazovať informácia ohľadom počtu „Nepáči sa mi to“ hoci tlačidlo zostane na svojom pôvodnom mieste.

Dôvod tejto zmeny je pomerne jednoduchý a súvisí s činnosťou, ktorú obľubovali milióny používateľov po celom svete. Pochopiteľne, pomocou tohto tlačidla ste mohli dať autorovi jasne najavo, či sa vám jeho obsah páči alebo nepáči – na to bolo primárne určené.

- Reklama -

Mnoho ľudí však spomínaný „dislike button“ využívali na zábavu a tak niektoré videá dostávali „Nepáči sa mi to“ len preto, lebo to bolo skrátka populárne. Používatelia chceli dosiahnuť nové rekordy v ich počte.

Toto sa predstaviteľom video knižnice nepáčilo a tak sa rozhodli informáciu o počte nepáči sa mi to z webu úplne odstrániť. Je to samozrejme škoda no na strane druhej sa pre bežných sledovateľov videí v podstate nič nezmení.

„Páči sa mi to“ a „Nepáči sa mi to“ ostáva, no fungovať bude ináč 

Dôvod je ten, že tlačidlo „Páči sa mi to“ a „Nepáči sa mi to“ bude stále k dispozícii avšak výsledky si bude môcť pozrieť iba prihlásený autor videa.

Zmena sa pomaly rozširuje do všetkých svetových krajín, takže čochvíľa sa dotkne aj Slovenska. Presný dátum ale nie je známy.

Ak sa pozrieme na iné spoločnosti alebo sociálne siete, veľmi podobný krok vykonal pred dvoma rokmi aj Instagram (hoci ešte stále nie je funkčný globálne).

Dajte nám vedieť do komentára čo si o tejto zmene myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.