V poslednej dobe sme vás viackrát informovali o tom, že videoknižnica YouTube začala vo veľkom bojovať proti blokátorom reklám. Ak si na svojom počítači alebo inom zariadení nevypnete systém AdBlock, jednoducho nebudete môcť pozerať obsah. A ak vás náhodou reklama vyrušuje, môžete vyskúšať predplatné YouTube Premium.

Táto služba je pochopiteľne spoplatnená a nestojí úplne najmenej. Na druhej strane, pre veľkých fanúšikov platformy nemôže byť problém na slovenskom trhu platiť za YouTube Premium 7,19 € / mesačne. Ako však zdôrazňuje český portál Živé, v niektorých krajinách, kde je nižšia životná úroveň, to ide aj výrazne lacnejšie. Týmto čiastkam nebudete veriť.

Ešte predtým, než sa ku samotným cenám dostaneme je nutné sa zmieniť, že uvedená čiastka bola kurzovo prerátaná na eurá. Z tohto dôvodu môžu byť ceny v niektorých prípadoch s odstupom času (od publikácie článku) mierne nepresné.

Taktiež nesmieme zabudnúť na to, že platforma YouTube v nedávnom čase vo viacerých menovaných krajinách zdražovala, čo sme už do cien zahrnuli. Poďme teda na to:

Toľkoto zaplatíte za YouTube Premium v zahraničí 

  • Česko – (179 kč) 7,3 € / mesačne
  • Slovensko – 7,19 € / mesačne
  • Nemecko – 12,99 € / mesačne
  • Rakúsko – 12,99 € / mesačne
  • Poľsko – (25,99 PLN) 5,84 € / mesačne
  • USA – (13,99 $) 12,93 € / mesačne
  • Turecko – (115,99 TRY) 3,84 € / mesačne
  • Argentína – (1569 ARS) 4,21 € / mesačne
  • India – (139 INR) 1,55 € / mesačne
  • Švajčiarsko – (15,9 CHF) 16,58 € / mesačne

Ako môžete vidieť sami, v Indii zaplatíte za mesačné predplatné YouTube Premium skoro päťkrát menej, ako u nás na Slovensku. Dokonca si za 1290 rupií môžete kúpiť aj ročné predplatné, vďaka čomu klesne celková cena predplatného len na cca 1,23 € / mesačne.

A ak ste si mysleli, že sme už na konci, tak ste na omyle. V Indii má totiž YouTube pre svojich zákazníkov pripravený aj rozšírený rodinný plán predplatného, ktoré môže využívať až 6 používateľov samostatne. A aká je cena? Predplatné v tomto prípade narastie na 189 rupií / mesačne, čo je v prepočte cca 2,12 € / mesačne. V praxi to znamená, že každá zo šiestich osôb môže využívať YouTube Premium len za 0,35 € / mesačne.

Už sa teda nečudujeme, prečo niektorí používatelia využívajú služby VPN, aby oklamali YouTube so svojou IP adresou, pomocou ktorej dávajú platforme najavo, že sa nachádzajú na druhej strane sveta.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na nové geniálne objektívy pre váš iPhone 11 a iPhone 11 Pro.
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -