Aj napriek nedostatku čipov spoločnosť Apple v roku 2021 predstavila niekoľko fantastických noviniek a produktov, čo jej pomohlo udržať si status najhodnotnejšej technologickej spoločnosti na svete. Jednej veci však používatelia celkom nerozumejú.

Instagram BannerHoci mohla firma urobiť pomerne razantnú zmenu s Apple TV, dočkali sme sa len veľmi decentnej aktualizácie počítajúcej s výkonnejším procesorom A12 Bionic a značne prepracovaným ovládačom. Nie, že by sme očakávali hernú konzolu, no leakeri a analytici už dlhšiu dobu naznačovali práce na vlastnom hernom ovládači. Kde teda je?

Informácie z pozadia firmy naznačujú, že technologický gigant musel jeho predstavenie odložiť z dôvodu nedostatkov čipov a taktiež pandémie COVID-19, ktorá skomplikovala dokončenie procesov pre začatie jeho výroby.

Apple má na dokončenie ovládača a služby viac času 

ArcadeFirma dáva teda vývojárom, inžinierom a dizajnérom viac času na vyladenie hier a taktiež pripravovaného hardvéru, ktorý by sa mohol už čoskoro objaviť popri vynovenej službe Apple Arcade+. Jej premiéra bola pôvodne plánovaná na 4. štvrťrok 2021 no už dnes vieme, že sa táto predikcia nenaplní.

Nový cieľ na uvedenie Apple Arcade+ sa teda logicky presúva na rok 2022, no nie je vylúčené, že ak sa situácia nezmení, hernú službu uvidíme až v roku 2023. A ak sa vám to zdá ako vysoko nepravdepodobné, spomeňte si na sledovací prívesok AirTag.

Prečítajte si tiež  5 najlepších herných ovládačov, s ktorými si užijete hry v Apple Arcade naplno

O jeho uvedení na trh sa hovorilo už v roku 2019čo neskôr potvrdili nálepky na baleniach tohto zariadenia, na ktorých sa vyskytoval práve tento rok. Všetko však skomplikovala pandémia COVID-19 a nedostatočné kapacity v dodávateľských reťazcoch. Uvidíme, ako sa bude táto situácia vyvíjať v blízkej budúcnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.