Spoločnosť Google robí všetko preto, aby získala čo najviac platiacich používateľov pre svoju službu YouTube. V poslednej dobe sme sa stretli s väčším množstvom otravných reklám, ktoré sa nedajú preskočiť. Ako sa však zdá, čoskoro dôjde ku ďalším obmedzeniam.

Ako píše portál Neowin, Google má v pláne zaviesť nepríjemné pravidlo, ktoré sa bude týkať najmä ľudí využívajúcich obrazovky s vysokým rozlíšením.

Pokiaľ si totiž nekúpite platené členstvo Premium, nebudete si môcť užívať videá v 4K kvalite. Najlacnejšie dostupné video bude 2K alebo FullHD. Všetko si to všimol používateľ sociálnej siete Reddit, ktorý zdieľal snímku obrazovky zo svojho iPhonu. Práve na nej je vidieť, že YouTube 4K je dostupný len pre ľudí s „Premium“ účtom.

Táto zmena sa zatiaľ netýka všetkých, ale podľa komentárov iba niektorých používateľov, ktorí podľa všetkého spadajú do testovacej skupiny. Než platforma zavedie niečo nové, zvyčajne to zopár mesiacov testuje, aby videla, či dosiahla požadované výsledky.

Na iPhone by to nebol taký problém. Inde asi áno

YouTube Premium 4K
Zdroj: Reddit

Pokiaľ vezmeme do úvahy, že YouTube funkciu testoval na iPhone, nebol by to taký problém. Ak si totiž aj na modeli 14 Pro Max nastavíte rozlíšenie 2K, v podstate uvidíte rovnako čisté a dokonalé video, ako pri rozlíšení 4K.

Dôvodom je rozlíšenie displeja 2796 x 1290 px, ktoré sa radí medzi 2K až 4K a mohli by sme ho definovať, ako 2.8K.

Otázne však zostáva, či chce firma obmedziť nemožnosť prehrávania 4K bez Premium účtu len na na smartfónoch (podobne, ako pri Picture-in-Picture), alebo sa to rozšíri aj na počítače, kde je vyššia pravdepodobnosť potreby využívania 4K či dokonca na inteligentné televízory a prehrávače. Medzi tie môžeme zaradiť napríklad aj Apple TV.

To, ako sa to napokon vyvinie ukáže až čas. Situáciu, ale budeme sledovať a o všetkom vás informovať. Zaujíma nás však váš aj názor. Zaplatili by ste si za YouTube Premium, ak by bolo 4K rozlíšenie za príplatok alebo vám toto obmedzenie nijako neprekáža? Dajte nám vedieť v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple opäť obmedzuje funkcie pre základný 128 GB iPhone 14 Pro / 14 Pro Max

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here