Každý Slovák pociťuje vysokú infláciu a zdražovanie, čomu sa nevyhol ani známy košický operátor Antik Telecom. Podľa najnovšieho vyhlásenia spoločnosti zdražie pevný internet, televízia ale rovnako aj telefónne služby. Sumy našťastie narástli len v jednotkách EUR.

Antik vo svojom oficiálnom vyhlásení uvádza, že v reakcii na rast nákladov na prevádzku služieb a najmä rast poplatkov za vysielanie slovenských komerčných staníc, bude od augusta zvyšovať cenu svojho populárneho balíka rýchleho internetu, TV a telefonovania na sumu 22,80 € / mesačne z pôvodných 19,92 € / mesačne.

Pokiaľ využívate samostatný internet a televízne služby cez satelit, so zdražovaním by ste sa stretnúť nemali.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Konkrétne narástli podľa operátora ceny vstupov, presnejšie poplatkov za retransmisiu viacerých TV programov, čo bolo nutné odzrkadliť aj do pravidelnej mesačnej splátky. Balík, ktorý od 1. augusta zdražie o 2,88 € / mesačne ponúka internet s rýchlosťou 1 gigabit za sekundu, až 170 televíznych programov a taktiež telefonovanie.

Používatelia ale budú platiť viac aj za balíček Tango, ktorý obsahuje takisto 170 televíznych programov. Zatiaľ čo doteraz stál 7,88 € / mesačne, po novom zaň bude potrebné zaplatiť až 9,90 / mesačne.

Do tretice sa zdražovanie dotkne služby AntikSat – Pohoda, kde cena vzrástla z 2,00 € / mesačne na 4,88 € / mesačne a na záver balíka AntikSat – Všetko, kde cena vzrástla zo 6,00 € / mesačne na 8,88 € / mesačne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Antik vo svojej správe spomína aj to, že sa snaží dlhodobo minimalizovať vplyv zvýšených cien na koncových zákazníkov a už dlhšiu dobu hradil zvýšené náklady zo svojich vlastných príjmov. Nakoľko je ale situácia ťažká a neúprosná, operátor musí prejsť na nepopulárne zdražovanie najneskôr od 1. augusta 2022.

Pokiaľ využívate služby tohto operátora, o všetkom budete už čoskoro informovaní prostredníctvom elektronickej pošty alebo SMS správy. V súvislosti so zvyšovaním cien tiež Antik Telecom vytvoril špeciálnu internetovú stránku, kde sa dočítate viac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -