Po predstavení Samsungu Galaxy S23 Ultra sa svet teší z novej vlajkovej lode, ktorá je plnohodnotnou alternatívou pre iPhone 14 Pro Max od spoločnosti Apple. Obe zariadenia sú plné revolučných technológií, ktoré dokážu ľudia využívať veľmi efektívne na dennej báze. Taktiež však majú tieto smartfóny svoje „špeciality“, ktorými sa líšia. Jednu takú priniesol iPhone ešte minulý rok a hoci sa očakávalo, že s ňou o pár mesiacov neskôr príde aj Samsung a dokonca bude vylepšená, napokon sa to nestalo. Téme sa venoval portál Cnet.
Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)
Pokiaľ ste pozorne sledovali všetky informácie, ktoré sa točili okolo Samsungu Galaxy S23 Ultra, určite vám neuniklo, že tento smartfón mal dostať schopnosť satelitnej komunikácie. Presne s tým prišiel iPhone ešte v roku 2022 a využíva ju na núdzové privolanie SOS v tiesni. Samotná funkcia už dokonca dokázala zachrániť život niekoľkým ľuďom.
Samsung mal ale v tomto smere oveľa vyššie ambície. Juhokórejská spoločnosť neplánovala len využívanie núdzových správ ale mala zaviesť podporu chatu s inými osobami podobne, ako keď komunikujete cez Messenger, iMessage alebo klasické SMS správy. Po predstavení sa však po funkcii blízkej satelitnej komunikácii akoby zľahla zem a firma o nej mlčala. Ku téme sa však medzičasom vyjadril CEO Samsungu TM Roh, ktorý všetko ozrejmil.
Samsung urobil múdre rozhodnutie. Mohol sa ale trochu viac snažiť
V rozhovore pre portál Cnet uviedol, že Samsung Glaxy S23 už obsahuje čip, ktorý podporuje satelitné volania. Funkcia by sa teda čisto teoreticky mohla dať sprevádzkovať (napríklad niekedy v budúcnosti).
Momentálne však samotná technológia nie je natoľko vyspelá, aby mohla byť využívaná komerčným spôsobom. Samsung sa preto rozhodol satelitnú komunikáciu radšej vynechať, pričom však nie je vylúčené, že ju do zariadenia pridá v budúcnosti.
Z nášho pohľadu je to rozumné riešenie, pretože ak by firma ponúkla zákazníkom niečo, čo nefunguje celkom správne, sama by si narobila problémy. Na druhej strane, práve satelitná komunikácia má všetky predpoklady na to, aby ľuďom zachraňovala životy. Je preto otázne či by sa ju neoplatilo spustiť aspoň v režime „SOS“ podobne, ako to robí Apple.
Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Taktiež nám napíšte, či by ste privítali, keby sa cez satelit dalo spojiť aj s vašimi blízkymi a nie len so záchrannou službou. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.