Povedzme si na rovinu, že Apple patrí medzi najsofistikovanejšie spoločnosti v oblasti hardvéru. Ceny sú možno vyššie ale ekosystém dokonalý. Dnes si pozrieme 3 produkty, nad ktorými by ste mali použvažovať, pokiaľ chcete byť 100% Apple používateľ, no zároveň nepotrebujete aby vás to finančne zruinovalo. Poďme na to…

3. iPhone SE 2. generácie

3. iPhone SE 2. generácie

Pokiaľ už máte iPhone, tento bod pokojne preskočte, alebo ho nahraďte výberom vášho prvého iPadu. Pomôže vám článok na tomto odkaze. Ak však používate Android, iPhone by mal byť úplný základ.

To najlacnejšie a najlepšie z ponuky Apple momentálne predstavuje iPhone SE 2. generácie. O výkon sa postará ultra-výkonný čip A13 Bionic a hoci stojí zariadenie na staršej platforme, stále ponúka všetko, čo budete počas bežného, každodenného života potrebovať.

Hovoríme o kvalitnom fotoaparáte, displeji s nádherným zobrazením, senzore otlačkov prstov, vodeodolnosti (IP67) a ďalších benefitoch. Najlepšia je však na tomto zariadení cena.

Produkt začína na 479€ s tým, že automaticky dostávate 64 GB úložiska. To nie je zlé. Ak máte väčší budget, môžete si vybrať aj iPhone XR alebo iPhone 11. Všetky výhody pochopíte až keď začnete používať celý ekosystém Apple. Na to však budete potrebovať ďalší produkt…

2. MacBook Air alebo Mac mini

MacBook Air
2. MacBook Air alebo Mac mini

Smartfón, na ktorom dokážeme urobiť v podstate všetko by sme už mali. Čo však počítač? Nie vždy sa pracuje pohodlne na našom mobilnom zariadení. Možno by niekomu stačil aj iPad ale Mac je Mac. Fyzická klávesnica, operačný systém či dokonalý TrackPad vás okamžite „vtiahnu do deja“ a po pár dňoch už nebudete chcieť používať nič iné.

Ak nie ste náročný používateľ a na počítači nerobíte žiadnu profesionálnu robotu, pripravený je tu pre vás MacBook Air s procesorom Intel Core i3, 8GB RAM a 256 GB úložiskom. Základná cena je na Slovensku 1199€. Nakoľko sa jedná o novinku, v dopredaji nájdete aj minuloročný model za približne 1000€. Získate tiež lepší procesor Intel Core i5. Staršia verzia žiaľ nemá novú, nožnicovú klávesnicu. To je asi jediné mínus, ktoré môže pri nákupe rozhodovať…

mac mini 2020
Mac mini – svetapple.sk

Ak nie ste fanúšikom laptopu, Apple predáva aj stolné počítače. Samozrejme, nemyslíme teraz Mac Pro, ktorý môže stáť aj 65 000€. Základ ponuky predstavuje Mac mini, ktorého nová verzia štartuje na úrovni 929€. Pokiaľ si vyberiete starší model, vyjde vás iba 749€. Tu treba ale myslieť na to, že si k nemu bude nutné dokúpiť zvyšný hardvér ako obrazovku, klávesnicu, myš atď… (za predpokladu, že ho už nemáte).

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing všetkých jablkových novniek!

1. Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 zobrazenie času
1. Apple Watch Series 3

Určite sa teraz pýtate, prečo tu „pletieme“ aj inteligentné hodinky z roku 2017. Odpoveď je úplne jednoduchá. Sú mimoriadne dostupné, ponúkajú stále perfektný výkon a vydržia vám minimálne 2 následujúce roky bez nutnosti výmeny. Keď už sme pri tej cene, základná verzia s 38 mm displejom (vhodná skôr pre ženu) začína na 229€. Pokiaľ budete chcieť väčší, 42 mm displej, zaplatíte 249€.

Jednoduchou matematikou sa dorátame k tomu, že je to skoro o polovicu menej ako za Apple Watch Series 5. Samozrejme, že nechceme akýmkoľvek spôsobom „znevažovať“ aktuálnu generáciu hodiniek. Je výborná a stojí za tie peniaze. Ak však človek iba začína v ekosystéme Apple, určite tých pár vecí ako väčší displej, modernejší hardvér a EKG oželie.

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.
Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 stále ponúkajú relatívne veľa muziky a dokážu všetko to, na čo ich kupujeme. Ukážu vám samozrejme čas, notifikácie, aktuálne počasie, aktivitu, to kde sa nachádzate, môžete cez ne počúvať hudbu, komunikovať a mnoho iného… Ak si myslíte, že po 3 rokoch na nich poznať zub času, tak sa veľmi mýlite (možno len trochu po dizajnovej stránke). Sami v redakcii máme aj Series 3 a aj Series 5.

Starší model nemá s fungovaním žiaden problém a je to ideálne zariadenie pre toho, kto si chce vyskúšať ekosystém Applu aj na svojej ruke…

Verdikt?

3 dostupné produkty, s ktorými môžete začať v ekosystéme Apple!
3 dostupné produkty, s ktorými môžete začať v ekosystéme Apple!

Ak to teda zhrnieme, za iPhone zaplatíte necelých 500€, za MacBook približne 1000€ a za Apple Watch 250€. Suma sumárum sa tak za približne 1750€ obklopíte hardvérom, ktorý vám bude pokojne slúžiť minimálne 3 roky bez toho, aby ste čokoľvek potrebovali meniť alebo dopĺňať. Apple produkty majú samozrejme zmysel aj samostatne.

Pokiaľ ich však máte viac (z rôznych druhov), pochopíte, o čom je ten geniálny „ekosystém Apple“… Ak vás cena vystrašila, stále môžete siahnuť aj po bazárových ponukách. Ušetríte tak možno 300-350€ ale riskujete záruku. Je už iba na vás či sa vám to oplatí alebo nie…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.