Začalo to v malej garáži u rodičov Steva Jobsa v roku 1976 a dnes je Apple najhodnotnejšia spoločnosť na celom svete. Po ťažkých vzostupoch a pádoch sa tomuto technologickému gigantovi opäť podarilo dosiahnuť trhovú kapitalizáciu, ktorú sme po prvýkrát videli ešte pred krízou začiatkom roka 2022. Ide o obrovský úspech.

Cena akcii AAPL v priebehu uplynulých dní raketovo vzrástla, vďaka čomu sa dnes dostali na hodnotu 194,29 $ za kus. Na základe toho sa spoločnosti Apple opäť podarilo dosiahnuť famóznu hodnotu až na úrovni 3,05 bilióna amerických dolárov (cca 2,79 bilióna eur), čím si vytvorila obrovský náskok.

Druhou najväčšou spoločnosťou na svete podľa trhovej kapitalizácie je aktuálne Microsoft. Jeho celková hodnota predstavuje 2,532 bilióna dolárov (cca 2,32 bilióna eur). Na Apple teda výrazne stráca.

Za zmienku tiež stojí, že hodnota akcii na úrovni 194,29 $ za kus predstavuje nový rekord oproti predošlému maximu 192 $ za kus.

Ako informuje Bloomberg, analytik Citi Atif Malik odhaduje, že hodnota akcii môže narásť v priebehu nadchádzajúcich 12 mesiacov až o 25 %. Dostať by sme sa tak mohli na hodnotu 240 $ za kus, čo spôsobujú najmä narastajúce marže na produktoch a službách.

Pokiaľ by sa táto predpoveď naplnila, spoločnosť Apple by už o rok mohla atakovať hranicu 4 biliónov dolárov (presnejšie 3,8 bilióna), čím by ešte výraznejšie utiekla svojej konkurencii a ďalším firmám, ktoré sa vyskytujú v rebríčkoch najhodnotnejších spoločností sveta.

Ako dopĺňa Forbes, za týmto obrovským úspechom môže stáť podľa analytika Wedbush Dana Ivesa nová náhlavná súprava Apple Vision Pro, ktorá sa bude na Slovensku predávať za viac ako 4 000 €.

Práve tá umožní vytvoriť úplne nový ekosystém aplikácií a produktov, na ktorých môže Apple rozprávkovo zbohatnúť a pochopiteľne sa to bude páčiť aj investorom tejto technologickej spoločnosti.

Apple 3 bilióny
Zdroj: Google

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Podpora iMessage pre Windows je realitou. Android len ticho závidí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -