Aj keď Apple garantuje špičkové zabezpečenie súkromia pri používaní AirTagu, niektorí bezpečnostní experti majú úplne opačný názor. Ako uvádza vedec Stack Smashing, po vynaložení určitého úsilia sa mu podarilo „vlámať do mikrokontroléra AirTag” a vďaka tomu upraviť niektoré prvky softvéru.

Tento krok môžeme považovať za prvý úspešný Jailbreak AirTagu, nakoľko si ho hacker dokáže prispôsobiť presne podľa toho, čo od neho potrebuje. Vo videu nižšie sa môžete pozrieť, čo dokáže upravený lokalizátor v porovnaní so sériovým prevedením. Káble ktoré vidíte sú použité len na napájanie. Všetko by malo fungovať aj bez nich.

- Reklama -

Ako sa prejavuje hacknutý AirTag?

Zatiaľ čo bežný AirTag po priložení iPhonu zobrazuje na jeho uzamknutej ploche webovú stránku Nájsť, upravený AirTag otvára pri tom istom procese úplne cudziu URL adresu, ktorá nemá nič spoločné s Applom. Týmto spôsobom by sa dal lokalizátor teoreticky zneužiť na pishingový útok alebo akúkoľvek inú, nekalú aktivitu.

Ako uvádza zahraničný portál 9to5mac, v súčasnosti nám zostáva len počkať, či spoločnosť Apple vytvorí blokovací mechanizmus na strane servera, ktorý by dokázal zabrániť podobným hackom a zneužitiam osobných údajov na webovej stránke Nájsť.

Taktiež sa dá aktualizovať firmvér AirTagu, no v súčasnosti nie je jasné, do akej miery môže odolávať podobným útokom. Všetko ukáže až najbližší čas.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Predstavuje tento problém závažné bezpečnostné riziko alebo sa jedná len o nepodstatnú drobnosť?

- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here