Ako sa ukazuje, v Cupertine ešte musia doladiť niektoré detaily, týkajúce sa AirTagu do absolútnej dokonalosti. Zariadenie síce funguje a vo väčšine prípadov s ním nebudete mať vôbec žiaden problém, no evidentne trpí niekoľkými drobnými chybami a nedostatkami, ktoré ešte treba vyriešiť.

Ako odhalil jeden z jeho majiteľov pre magazín Macrumors, v rozhraní aplikácie Nájsť sa mu počas používania funkcie Precision Finding z ničoho nič zapol vývojársky režim. Na displeji iPhonu sa vyskytli rôzne tlačidlá a prepínače, ktoré by tu za normálnych okolností určite nemali byť.

Precision Finding a tajné menu

Spomínaná funkcia Precision Finding je dostupná len pre iPhone 11 a iPhone 12, ktoré sú vybavené U1 čipom. Za pomoci špeciálnych technológií, rozšírenej reality a haptickej odozvy dokážete svoj AirTag vyhľadať na centimeter presne.

Po bližšom preskúmaní situácie sa zistilo, že vývojársky režim sa aktivuje vždy po tom, ako štyrikrát po sebe kliknete na názov AirTagu v ľavom hornom rohu. Vyskúšali sme si to aj my v redakcii (na iOS 14.5) a môžeme potvrdiť, že skryté menu skutočne funguje.

Používateľ môže vidieť diagnostické i technické informácie o fungovaní Precision Finding v reálnom čase, vrátane súradníc, akcelerometra a gyroskopu, haptickej spätnej väzby, rozlíšenia obrazovky, sledovacích animácií a ďalších.

Nepoužívajte jednotlivé funkcie pokiaľ neviete na čo slúžia

Na záver už iba dodáme, že samotný skrytý režim treba brať len ako zaujímavosť a nie ako reálnu funkciu, ktorá by vám priniesla nejaký úžitok. Zároveň vás chceme upozorniť, aby ste pre istotu nehýbali tlačidlami a posuvníkmi na obrazovke, obzvlášť vo chvíli, keď neviete čo vlastne robíte.

Napíšte nám do komentára, či vám tento režim funguje aj na iPhone s operačným systémom iOS 14.5.1. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Nadšenci spustili na Apple IIe (1983) Gmail, Twitter, Evernote či Slack.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -