AirTag od spoločnosti Apple je drobné sledovacie zariadenie, ktoré sa dá využívať viacerými spôsobmi. Po celý čas jeho aktivity sa snaží pripájať na všetky iPhony, ktoré sú v jeho blízkosti a prostredníctvom nich odosielať anonymizované údaje do siete Nájsť, vďaka čomu si majiteľ môže pozrieť presnú polohu AirTagu.

Ešte v máji sme vás informovali o tom, že New York rozdal svojim obyvateľom 500 kusov AirTagov, aby si pomocou nich zabezpečili svoje vozidlá pred zlodejmi. Práve tento typ krádeže sa totiž v niektorých štvrtiach alarmujúco rozšíril. Teraz s podobným opatrením prichádza ďalší štát. Opäť pochádza z USA no pre zmenu ide o Washington D.C.

Práve jeho starostka predstavila nový program, v rámci ktorého môžu obyvatelia niektorých štvrtí, kde sú krádeže motorových vozidiel najčastejšie získať AirTag úplne zadarmo. Ako informuje Engadget, polícia a ani nikto okrem vás nebude mať ku polohe o týchto trackeroch prístup.

To kde sa nachádzajú si teda obyvatelia budú kontrolovať v aplikácii Nájsť sami a akonáhle spozorujú, že ich vozidlo s AirTagom zmizlo, musia ihneď kontaktovať policajné zložky, aby im nahlásili presnú polohu.

AirTag nie je drahý. Hodiť sa pri tom môže každému 

AirTag Apple auto
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Popescu Andrei Alexandru (úprava redakcie)

AirTag samozrejme zďaleka nepredstavuje plnohodnotné zabezpečenie pre auto, no môže ísť o dobrý trik, vďaka ktorému sa dá s pár eurovou investíciou kedykoľvek vystopovať. Na Slovensku sa AirTag štandardne ponúka za 39 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho viete získať už za 32,49 €.

Rovnako si môžete zaobstarať väčšie balenie štyroch kusov AirTagov, ktoré bežne stojí 129 €, no po kliknutí na tento odkaz ho získate aj za 102 €. Cena za jeden kus tak klesne na úroveň 25,5 € a to už znie veľmi lákavo.

V neposlednom rade tiež chceme upozorniť na prípad, v rámci ktorého AirTag zachránil Slovákovi auto Škoda Octavia. Písali sme o tom minulý rok na Vianoce. Ak vás to teda zaujíma, kliknite na uvedený odkaz. Aj toto je cesta, ako si aspoň čiastočne ochrániť svoj majetok. A najlepšie na tom je, že ani nie je drahá.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Neštítilo sa im okradnúť charitu: Všetko to odhalil AirTag od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -