Spoločnosť Apple nám minulý rok na WWDC ukázala jeden z najrevolučnejších produktov vo svojej histórii. Apple Vision Pro je unikátny headset, ktorý kombinuje prvky virtuálnej a rozšírenej reality a v praxi ide o pokročilý priestorový počítač s neuveriteľnými možnosťami. Má to však jeden háčik.

Samotné zariadenie vstúpilo do predaja až začiatkom roka 2024, pričom k dispozícii bolo v tom čase len na území USA. Ľudia z celého sveta majú však o tento produkt záujem a spoločnosť Apple im plánuje už čoskoro vyhovieť s globálnou distribúciou. Informoval o tom známy portál 9to5mac.

Podľa najnovších informácií bude práve WWDC 2024 miestom, kde sa dozvieme ďalšie novinky ohľadom rozšírenia dostupnosti Apple Vision Pro aj v ďalších kútoch sveta.

Konferencia odštartuje veľkým eventom 10. júna 2024, na ktorom nám bude odprezentovaný aj nový operačný systém visionOS 2.

Apple Vision Pro má byť čoskoro dostupný v Európe 

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero

Na základe odhalení známeho analytika a leakera Marka Gurmana z Bloombergu sa podarilo zistiť, že technologický gigant školí svojich zamestnancov v zámorskom maloobchode na to, aby sa pripravili na uvedenie tejto novinky na trh.

Rovnako im vysvetľuje aj celý postup demo prezentácie pre zákazníkov. Predávať Apple Vision Pro je totiž celkom iné, ako predávať iPhone či počítač Mac.

Aj preto sa predpokladá, že Apple nám viac prezradí práve na WWDC 2024. Zatiaľ nie je celkom jasné, či medzi prvými krajinami, kde bude Apple Vision Pro dostupný, bude aj Slovensko, no minimálne sa hovorí o krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Austrália, Japonsko, Južná Kórea, Singapur či Čína.

V tesnej nadväznosti na to môžu dostať Apple Vision Pro aj ďalšie regióny, ktoré budú pozostávať z menších trhov.

Kľúčom môže byť práve operačný systém visionOS 2, ktorý bude pripravený aj na podporu ďalších jazykov. Súčasná prvá verzia totiž nedisponuje rozšírenými jazykovými mutáciami. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple údajne pracuje na alternatívnom zdroji energie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -