Pokiaľ ide o sťahovanie aktualizácií softvéru iOS, používateľov Apple možno rozdeliť na dva tábory. Prvou skupinou sú tí, ktorí manuálne vyhľadávajú aktualizácie v okamihu, keď ich spoločnosť Apple vydá a sprístupní verejnosti. Druhou skupinou sú používatelia, ktorí sa aktualizáciami príliš netrápia a nainštalujú si ich až vtedy, keď ich na to smartfón upozorní autmatickým updatom.

K tejto problematike sa vyjadril jeden z popredných predstaviteľov spoločnosti Apple – Craig Federighi pôsobiaci na poste senior viceprezidenta softvérového inšinierstva. Craig odpovedal na jednu z otázok prostredníctvom e-mailu a musíme uznať, že sa jedná o jednu z najčastejších no doteraz nikdy nevysvetlených otázok.

- Reklama -

Hoci by možnosť automatických aktualizácií mohla byť sprístupnená takmer hneď po vydaní nového systému, nie je tomu tak. Automatické aktualizácie totiž zvyknú používateľom prichádzať až o niekoľko dní či dokonca týždňov neskôr. Prečo to tak je?

Zdroj: Apple

Ak chcete automatické aktualizácie, musíte si počkať

Zainteresovaný používateľ iPhonu Mateusz Buda položil túto otázku priamo Federighimu, pričom mu objasnil svoj problém. V e-maile Buda vysvetlil, že má zapnuté automatické aktualizácie a napriek tomu po dvoch týždňoch od verejného vydania iOS 15.4 stále nedostal oznámenie o aktualizácii.

Craig Federighi odpovedal na otázku nasledovne: ,,Nové aktualizácie systému iOS zavádzame postupne tak, že ich najprv sprístupníme tým, ktorí ich výslovne vyhľadajú v Nastaveniach. Neskôr sa na rad dostanú aj používatelia, ktorí sa spoliehajú na automatické aktualizácie a to konkrétne o 1 – 4 týždne neskôr, po získaní spätnej väzby na aktualizáciu.“

Vzhľadom na počet iPhonov a iPadov na svete nie je veľmi prekvapujúce, že stratégia aktualizácie softvéru spoločnosti Apple prebieha postupným zavádzaním. Zavedením zámerného oneskorenia pridáva Apple úroveň ochrany a akejsi rezervy svojich serverov, aby neboli príliš preťažené pri vydaní novej verzie systému iOS.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.