Pokiaľ ide o sťahovanie aktualizácií softvéru iOS, používateľov Apple možno rozdeliť na dva tábory. Prvou skupinou sú tí, ktorí manuálne vyhľadávajú aktualizácie v okamihu, keď ich spoločnosť Apple vydá a sprístupní verejnosti. Druhou skupinou sú používatelia, ktorí sa aktualizáciami príliš netrápia a nainštalujú si ich až vtedy, keď ich na to smartfón upozorní autmatickým updatom.

Prečítajte si tiež  Apple začalo WWDC 2015 naozaj vtipne!

K tejto problematike sa vyjadril jeden z popredných predstaviteľov spoločnosti Apple – Craig Federighi pôsobiaci na poste senior viceprezidenta softvérového inšinierstva. Craig odpovedal na jednu z otázok prostredníctvom e-mailu a musíme uznať, že sa jedná o jednu z najčastejších no doteraz nikdy nevysvetlených otázok.

Hoci by možnosť automatických aktualizácií mohla byť sprístupnená takmer hneď po vydaní nového systému, nie je tomu tak. Automatické aktualizácie totiž zvyknú používateľom prichádzať až o niekoľko dní či dokonca týždňov neskôr. Prečo to tak je?

Zdroj: Apple

Ak chcete automatické aktualizácie, musíte si počkať

Zainteresovaný používateľ iPhonu Mateusz Buda položil túto otázku priamo Federighimu, pričom mu objasnil svoj problém. V e-maile Buda vysvetlil, že má zapnuté automatické aktualizácie a napriek tomu po dvoch týždňoch od verejného vydania iOS 15.4 stále nedostal oznámenie o aktualizácii.

Craig Federighi odpovedal na otázku nasledovne: ,,Nové aktualizácie systému iOS zavádzame postupne tak, že ich najprv sprístupníme tým, ktorí ich výslovne vyhľadajú v Nastaveniach. Neskôr sa na rad dostanú aj používatelia, ktorí sa spoliehajú na automatické aktualizácie a to konkrétne o 1 – 4 týždne neskôr, po získaní spätnej väzby na aktualizáciu.“

Vzhľadom na počet iPhonov a iPadov na svete nie je veľmi prekvapujúce, že stratégia aktualizácie softvéru spoločnosti Apple prebieha postupným zavádzaním. Zavedením zámerného oneskorenia pridáva Apple úroveň ochrany a akejsi rezervy svojich serverov, aby neboli príliš preťažené pri vydaní novej verzie systému iOS.

Prečítajte si tiež  iPhone za predplatné? Zákazníci spoločnosti Apple by s tým nemali problém

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.