Vyzerá to tak, že Južná Kórea ako vôbec prvá vyhrala nad spoločnosťou Apple (ale aj Google) vďaka zákonu, ktorý tohto technologického giganta donúti, aby vo svojich apkách umožnil aj alternatívne spôsoby platieb. Tie môžu využívať vývojári, ktorí sa vyhnú vysokým poplatkom. Nebude to ale úplne „zadarmo“.

Ako uviedol vládny regulátor Korea Communications Commissioon (KCC), spoločnosť Apple mu už predložila svoje plány na to, ako má vyzerať prepracovaný spôsob platieb v internetovom obchode App Store.

- Reklama -

Nakoľko však stále nie je všetko dotiahnuté úplne do konca, dnes ešte nepoznáme dátum, kedy bude táto možnosť oficiálne sprístupnená vývojárom. Navyše to ani neznamená, že Applu nebudú musieť odvádzať žiadne poplatky.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple má s prevádzkou App Store náklady a taktiež je to podnikateľský nástroj

Je síce pravda, že 30 % provízia za každú platbu sa s vysokou pravdepodobnosťou zníži, no netreba zabúdať na to, že App Store je stále biznis. Okrem toho, že na ňom chce spoločnosť Apple oprávnene profitovať sa s jeho prevádzkou spájajú aj nemalé náklady.

To je dôvod, prečo má stále nárok na provízie, hoci ich bude musieť v rámci vládneho tlaku zrejme znížiť. O tom, aká bude ich výška však zatiaľ nevieme. Všetko je to momentálne vo fáze jednaní s vládnymi regulátormi.

Prečítajte si tiež  AirTag môže byť najväčším škandálom spoločnosti Apple za uplynulé roky!

Nutné je tiež dodať, že pokiaľ by sa spoločnosť Apple neprispôsobila novým zákonom, hrozila by jej mastná pokuta a preto radšej ustúpila. Zďaleka však nebola sama, nakoľko nová legislatíva ovplyvňuje aj iné veľké technologické spoločnosti, medzi ktoré patrí tiež Google.

To v rámci svojho internetového obchodu Google Play taktiež umožni alternatívne spôsoby platieb, no provízia od vývojárov bude stále prítomná.

Výhodou pre tvorcov aplikácií však bude, že už nebudú musieť platiť 15 % ale „len“ 11 % poplatok za každú transakciu. A to im môže vo finále ušetriť milióny dolárov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.