Aj keď spoločnosť Apple nestála za zrodom Bluetooth lokalizátorov, je nespochybniteľným faktom, že AirTag túto kategóriu produktov značne spopularizoval. No a hoci ide o vynikajúceho pomocníka pre bežných spotrebiteľov, taktiež môže byť často zneužívaný za účelom neoprávneného sledovania cudzích osôb. Zatiaľ čo Apple podniklo ochranné kroky už dávnejšie, spoločnosť Google sa rozhodla konať až teraz.

Ako uvádza portál 9to5google, operačný systém Android dostane v blízkej budúcnosti funkciu, ktorá bude schopná detegovať cudzie sledovacie zariadenia. Spoločnosť Google na nej začala pracovať ešte v polovici marca a k dispozícii by mala byť na všetkých moderných smartfónoch. Zatiaľ však nevedno kedy.

Prečítajte si tiež  Takto ste AirTag ešte nevideli. Apple použilo pri jeho testovaní zvláštne logo a latinské nápisy

Najnovšia verzia Google Play services s označením 22.12.13 dnes priamo odkazuje na „Upozornenia na neznáme zariadenie“ a „Upozornenie na zistenie neznámeho tagu“. Konkrétne sa zameriava na produkty fungujúce na princípe technológie Bluetooth Low Energy (BLE), medzi ktoré spadá napríklad aj AirTag od spoločnosti Apple.

V kódoch sa podarilo objaviť nasledujúce označenia: 

  • <string name=”atag_device_name”>ATag</string>
  • <string name=”finder_device_name”>Finder tag</string>
  • <string name=”tile_device_name”>Tile tag</string>

Je evidentné, že zatiaľ čo označenie „Tile Tag“ odkazuje na spoločnosť Tile, „ATag“ bude zrejme odkazovať na spoločnosť Apple a jej spopularizovaný AirTag. Veľkou neznámou zatiaľ zostáva označenie „Finder tag„, pod ktorým sa však môžu skrývať všetky zvyšné a menej známe produkty od iných výrobcov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zaujímavé je tiež to, že spoločnosť Google našla spôsob, ako môže majiteľ Android zariadenia túto značku prezvoniť. To poslúži na to, aby ju vo svojich veciach jednoduchšie našiel. Odkazuje na to tento kód: <string name=”mac_address_note”>Note: You may not be able to ring the tag if its id has changed recently</string>.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Google
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.