Spoločnosť Apple neustále pracuje na obrovskom množstve nových zariadení. A keďže ich potrebuje čo možno najlepšie utajiť, v rámci rôznych testovacích a schvaľovacích procesov používa špeciálne logá, texty a niekedy aj farby alebo materiály. Presne toto je prípad prototypu AirTagu, ktorý sa teraz objavil na internete.

Konkrétne na sociálnej sieti Twitter ho zdieľal používateľ so pseudonymom „Internal Archive„. V popise príspevku sa môžete dočítať, že ide o hotové zariadenie, ktoré bolo používané na schvaľovacie procesy FCC. Zariadenie ich podstúpilo pravdepodobne ešte v roku 2019, hoci do predaja prišlo až začiatkom roka 2021. Jeho predstavenie totiž skomplikovala pandémia COVID-19.

Zvláštne logo a latinský text 

Ako môžete vidieť na fotografii nižšie sami, spoločnosť Apple na jeho zadnú kovovú časť vygravírovala zvláštne logo, ktoré ani zďaleka nepripomína nahryznuté jablko.

Zaujímavý je aj text, v ktorom sa normálne nachádzajú informácie o tom, kde bol AirTag navrhnutý a vyrobený. Prototyp sa však spolieha len na neznáme slová, ktoré sú pravdepodobne latinského pôvodu. Aj to je jasný dôkaz, že Apple robí pre maximálne utajenie svojich produktov všetko čo sa len dá.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Ak vás zaujíma, čo sa deje s prototypmi po tom ako sa skončí ich testovanie, tak vás asi neprekvapí, že v drvivej väčšine prípadov končia na elektronickej skládke. Niektoré kúsky sa však podarí zachrániť a tie majú pri predaji z druhej ruky pokojne aj niekoľkonásobne vyššiu hodnotu než úplne nové zariadenia. Veríme, že presne tak tomu bude aj v tomto prípade.

Twitter / Internal Archive

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here