S novými jablkovými aktualizáciami sa okrem niekoľkých drobných dostavia novinky aj do aplikácie Podcasty. Trojica nových updatov prinesie zmeny, na ktoré sa môžu tešiť ako poslucháči, tak aj tvorcovia obsahu. Spoločnosť Apple ohlásila príchod očakávanej funkcie v podobe konfigurácie stiahnutých epizód, takže neporiadku v playlistoch a zbytočnému zaberaniu miesta v zariadení odzvonilo.

Prečítajte si tiež  Podcastové fiasko v podaní Apple. Tvorcovia sa sťažujú na platený obsah

Nové systémy iOS 15.5, iPadOS 15.5 a macOS 12.4 budú obsahovať nové nástroje na jednoduché odstránenie nahromadených stiahnutých súborov a uvoľnenie úložného priestoru. V aplikácii Nastavenia v systémoch iOS a iPadOS v časti Podcasty pribudne možnosť, vďaka ktorej si používatelia budú môcť vybrať, koľko posledných epizód relácií sa stiahne do zariadenia. Možnosť bude dostupná v dvoch variantoch a to buď podľa počtu epizód, alebo v rámci časového úseku – napríklad za posledný týždeň.

Zdroj: Unsplash / Austin Distel

Používatelia budú môcť aj naďalej sťahovať všetky nové epizódy, no vďaka novej funkcii na vypnutie sťahovaní bude aplikácia Podcasty fungovať len prostredníctvom streamovania. Túto funkciu bude možné konfigurovať na úrovni jednotlivých relácií, čím si budeme môcť navoliť vlastné nastavenia pre rôzne podcasty.

Aktualizácie prinesú aj funkcie na prehľadávanie relácií podľa sezón/sérií a filtrovanie epizód podľa stavu. Týmto spôsobom Apple poskytne tvorcom možnosť prezentovať ročné plány predplatného a prémiové členstvo popri možnostiach mesačného predplatného. V tomto prípade je však nutné si dať pozor, pretože ročné predplatné sa stane predvoleným nastavením.

Zdroj: Apple

Pribudne aj systém „delegovaného doručovania“ Apple Podcasts, čo umožní tvorcom distribuovať bezplatné aj prémiové epizódy podcastov do aplikácie prostredníctvom poskytovateľov hostingu tretích strán. Tvorcovia nebudú musieť mať členstvo v programe Apple Podcasts, aby mohli publikovať svoje bezplatné epizódy. Tieto zmeny pribudnú do Podcastov v prichádzajúcich systémových aktualizáciách, ktoré očakávame v najbližších dňoch.

Prečítajte si tiež  Apple zrejme odloží príchod iPhonu SE 4. generácie. Vieme kedy dorazí

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -