Spoločnosť Apple dnes vydala novú aktualizáciu firmvéru 4C165 pre slúchadlá AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro a AirPods Max.

Druhá generácia slúchadiel AirPods a špičkové AirPods Max boli predtým vybavené firmvérom s označením 4A400, zatiaľ čo AirPods Pro mali firmvér s označením 4A402 a AirPods 3 firmvér s označením 4B66.

Spoločnosť Apple žiaľ nezverejňuje podrobnosti o tom, čo je súčasťou aktualizovaného firmvéru pre slúchadlá AirPods, takže nevieme, aké vylepšenia alebo opravy chýb v praxi prináša.

Taktiež by ste mali vedieť, že v súčasnosti neexistuje žiadny štandardný spôsob aktualizácie softvéru pre AirPods, ale firmvér sa spravidla nainštaluje automaticky, keď sú AirPods pripojené k iOS zariadeniu.

Ako vyvolať a overiť aktualizáciu firmvéru v AirPods? 

Vloženie slúchadiel do púzdra, pripojenie k zdroju napájania a ich následné spárovanie s iPhonom alebo iPadom by malo po krátkom čase vynútiť aktualizáciu – je to však len drobný trik, ktorý nemusí vždy fungovať.

Prečítajte si tiež  Apple Watch majú problém s batériou, ktorý môže viesť ku zraneniu osôb. Apple čelí ďalšej žalobe

Ak si chcete overiť aktuálnu verziu firmvéru vo vašich AirPods, postupujte nasledovne:

  • Pripojte AirPods ku svojmu iOS alebo iPadOS zariadeniu. 
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Nájdite položku Všeobecné.
  • Pokračujte na Informácie.
  • Nižšie v zozname nájdite svoje AirPods a kliknite na ich tlačidlo.
  • Následne sa dostanete ku aktuálnej verzii firmvéru.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.