Technologický priemysel prináša ľuďom presne to, čo potrebujú a čo im dokáže každý jeden deň výrazne zjednodušovať život. Spoločnosť Apple sa doposiaľ zameriavala na zariadenia, ktoré si so sebou dokážeme odniesť v našich rukách. V blízkej budúcnosti by sme sa, ale mohli dočkať produktu, ktorý bude „nosiť“ nás. Dámy a páni, pripravte sa na Apple Car.

Po tom, čo spoločnosť Apple dokázala spôsobiť ošiaľ a revolúciu vo svete s mobilnými zariadeniami (iPhone), tabletmi (iPad), bezdrôtovými slúchadlami (AirPods), inteligentnými hodinkami (Apple Watch) či počítačmi (Mac) prichádza rad na ďalšie veľké prekvapenie, ktorým by mohlo byť elektrické vozidlo s autonómnym režimom jazdy. Aj keď sa tomu ťažko verí, na projekte Apple Car – ktorému sme venovali samostatný článok sa podľa indícii z pozadia Apple pracuje už od roku 2014.

Aj keď je všetko v súčasnosti ukryté pod rúškom tajomstva, ani spoločnosť Apple sa nedokáže brániť únikom. Firma už získala pre autonómne vozidlo obrovské množstvo patentov a taktiež testuje svoj autonómny systém jazdy priamo v amerických mestách. To určite nemôže byť náhoda.

Interné označenie projektu nesie názov „Apple Titan“ no šušká sa, že vo výsledku by Apple mohlo zvoliť marketingový názov buď „Apple Car“ alebo „iCar“.

Auto, ktoré by malo mať vlastný operačný systém podobný iOS

Apple Car
Zdroj: Vanarama

Úniky naznačujú, že vozidlo by malo mať vlastný operačný systém, ktorý by mal byť podobný, ako iOS. Dokonca na ňom môže byť aj postavený. Samozrejmosťou by bola špičková kompatibilita tohto vozidla so všetkými Apple zariadeniami tak, ako to máme v Apple ekosystéme radi.

Znamenalo by to teda, že cez iPhone by ste nemuseli len sledovať stav svojho Apple Car, prípadne ho na diaľku odomknúť / zamknúť, aktivovať ventiláciu / kúrenie alebo si ho dokonca „vytiahnuť“ z parkovacieho miesta tak, ako to dovoľuje pri niektorých modeloch automobilka BMW.

Cez iPhone by ste si teoreticky mohli nastaviť trasu, po ktorej vás Apple Car autonómne odvezie a taktiež si vozidlo autonómne privolať, keď ho budete mať zaparkované na druhej strane parkoviska a vy budete stáť niekde pred obchodným domom.

A aj keď to znie trochu ako sci-fi, dnešné technológie už podobné možnosti ponúkajú. Prečo by to teda spoločnosť Apple nemohla využiť vo svoj prospech?

Nebude to športiak, skôr luxusný hltač kilometrov 

Apple Car
Zdroj: YouTube / Supercar Blondie

Ak očakávate od Apple Car športové vlastnosti, tak na to rovno zabudnite. Spoločnosť Apple s najvyššou pravdepodobnosťou predstaví vozidlo, ktoré nebude zamerané na rýchlu a športovú jazdu, ale skôr na maximálny komfort a bezpečnosť.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple asi budí susedov!

Samozrejmosťou bude najmodernejšia technologická výbava, ktorá bude kombinovaná s inteligentnými funkciami. Nepriamo to dokonca potvrdil aj generálny riaditeľ Tesly Elon Musk, ktorý sa už na tému Apple Car viackrát vyjadril. Raz dokonca povedal, že „je dosť ťažké utajiť takto veľký projekt, ak naň najmete tisíc inžinierov.„.

A ak si myslíte, že Apple Car bude pre každého a pôjde o dostupné vozidlo, tak ste na veľkom omyle. Minimálne zo začiatku sa očakáva, že cena tohto autonómneho elektromobilu nebude nižšia, ako 100 000 $ bez dane. Inými slovami, na Slovensku si za Apple Car zaplatíme možno aj ďaleko viac, ako 120 000 eur.

To, kedy spoločnosť Apple svoje prvé vozidlo oficiálne predstaví zatiaľ jasné nie je, no ak má niekedy prísť, premiéra by mala prebehnúť v priebehu 2 – 3 rokov. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -