Apple Card prišla s krásne bielym a čistým dizajnom. Jej odolnosť je síce otázna ale ako sa dnes ukazuje, nevýhoda sa dá využiť v jej prospech. Prispôsobte si svoju titánovú kartu pomocou CNC stroja. Apple Card bola stvorená pre umenie.

Apple Card bola stvorená pre umenie. Pozrite sa na to!

Apple varuje používateľov pred tým, aby sa vyvarovali noseniu Apple Card v kožených peňaženkách či džínsoch. Je to trochu zvláštne varovanie, pretože to sú práve miesta, kde kartu bežne nosíme. Pri tejto titánovej si ale musíme davať pozor na nádherný biely povrch, ktorý sa dá ľahko poškriabať. Niekto možno siahne po púzdre za vyše 1000€. Ako sa ale ukázalo práve to z nej dokáže vytvoriť nádherné umelecké dielo. Apple Card môže byť plátnom pre domácich majstrov.

- Reklama -

Používateľ Nick Wiegand pridal Tweet, na ktorom nám ukázal Apple Card tesne pred a potom po úprave CNC frézou. Výsledok je úchvatný. Svoje majstrovské dielo pridal aj na Instagram. Počítačom riadený stroj dokázal do bielej farby vyryť nádherné obrazce inšpirované kartovou hrou. Počítačová presnosť navyše vytvorila dojem, že táto karta je vyzdobená podobnými ornamentami už sériovo.

Používateľ samozrejme vytvoril aj hyperlapse celého procesu a zavesil ho na internet. Vďaka tomu si môžeme pozrieť video z tvorby v zrýchlenej verzii.

Apple Card bola stvorená pre umenie. Pozrite sa na to! - svetapple.sk
Apple Card bola stvorená pre umenie. Pozrite sa na to! – svetapple.sk

Tento používateľ navyše nebol jediný kreatívec, ktorý sa rozhodol vizuálne zveľadiť svoju novú kreditnú kartu. O podobnom nápade písal nedávno aj magazín 9to5mac. Ten zdieľal zábery používateľa, ktorý doslova zbrúsil biely povrch a dizajn karty ostal nádherný titánový.

Apple Card bola stvorená pre umenie. Pozrite sa na to! - svetapple.sk
Titánový povrch vyzerá tiež zaujímavo – svetapple.sk

Budú používatelia experimentovať?

Zdá sa, že jablková spoločnosť nechcene vytvorila z titánovej platobnej karty produkt, s ktorým sa dá veľmi dobre experimentovať. Stačí sa len zamyslieť nad tým, koľko pekných dizajnových návrhov by sa dalo vymyslieť pri úprave bieleho povrchu samornej karty. Navyše keď to skúsil niekto prvý, určite nebude posledný takže vás pravdepodobne ešte o niečom podobnom budeme informovať.

Niektorým používateľom sa žiaľ môže stať, že sa biela farba na ich karte poškriabe. Takáto situácia je síce smutná ale na druhú stranu práve to môže byť impulz k tomu aby si do tejto farby niečo pekné vyryli. Sme zvedaví na to ako budú tieto karty vyzerať o niekoľko mesiacov, keď si na ne ľudia trochu zvyknú a budú ich používať bez toho aby z nich boli takí fascinovaní.

Test odolnosti Apple Card. Poškriabe sa veľmi ľahko (video) - svetapple.sk
Test odolnosti Apple Card. Poškriabe sa veľmi ľahko (video) – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here