Systém iOS 16 s kódovým označením „Sydney“, ktorý bude predstavený na konferencii WWDC v júni, by mal priniesť hneď niekoľko zaujímavých zmien. K tejto téme sa nechal počuť Mark Gurman z agentúry Bloomberg, vo svojom týždňovom zhrnutí noviniek Power On. Nový systém prinesie výrazné zmeny a vylepšenia týkajúce sa notifikácií a funkcie pre sledovanie zdravia.

Prečítajte si tiež  Apple práve oficiálne potvrdilo, kedy predstaví iOS 16. Toto je dátum konania WWDC 2022

Ak ale očakávate veľké zmeny týkajúce sa používateľského rozhrania a grafického spracovania systému, sklameme vás. Po tejto stránke by mal byť iOS 16 takmer totožný s aktuálnou verziou iOS. Komplexnejšie prepracovanie rozhrania sa však môže ukázať v prípade iPadOS, do ktorého by mal doraziť vylepšený multitasking.

Apple predstaví iOS 16 spolu s iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 a tvOS 16 počas konferencie WWDC 2022, ktorá sa bude oficiálne konať od 6. do 10. júna.

Zdroj: 9to5mac

Gurman tiež poznamenal, že obdobné prvky pre sledovanie zdravia ako v iOS 16 dostane aj  watchOS 9, čo v prípade Apple Watch dáva ešte väčší zmysel. Doposiaľ ale nie sú známe žiadne podrobnosti o tom, s akými novinkami sa vytasia nové systémy. Je však takmer isté, že v prípade žiadnej z jablkových aktualizácií by sme nemali vidieť obrovské zmeny týkajúce sa interface-u.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na zaujímavý koncept iOS 16. Takúto zmenu by nečakal zrejme nikto

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -