Nie je žiadnym tajomstvom, že hranie hier na počítačoch Mac je tak trochu utrpenie. Hoci je to možné, ľudia to radšej nerobia, pretože si to takmer nikdy neužijú. Výnimku snáď tvorí iba Mac Pro v TOP konfigurácii, ktorého cena niekoľkonásobne prevyšuje akúkoľvek hernú konzolu alebo „naložený“ počítač s operačným systémom Windows.

Používatelia preto siahajú po streamovacích službách, akou je napríklad Microsoft xCloud, ktorú sme testovali v tomto článku. Alternatívu môže predstavovať aj čiastočne bezplatná služba Nvidia GeForce NOW a mnoho ďalších. Šepká sa však, že by sa to celé mohlo už čoskoro zmeniť. Veľkým hráčom môže byť práve spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Vydavateľ videohier, spoločnosť Electronic Arts (EA), má v súčasnosti aktívne hľadať nového kupcu. Záujem už prejavili firmy ako Disney a Amazon, avšak prvotných jednaní sa mal zúčastniť aj tím technologického giganta z Cupertina. Všetko je samozrejme prísne utajované.

Poďakovať sa máme Microsoftu 

MicrosoftFirma sídliaca v Redwood City má za sebou legendárne hry ako Apex Legends, Madden, The Sims či Need For Speed. Myšlienka na predaj mala vzniknúť tesne po tom, ako Microsoft začiatkom roka odkúpil Activision Blizzard za rekordných 68 miliárd amerických dolárov.

Po tomto kroku spoločnosť Sony kúpila Bungie a preto by rovnakým smerom mohla ísť aj celá herná spoločnosť Electronic Arts. Jednou z podmienok nákupu má byť to, aby zostal jej generálnym riaditeľom Andrew Wilson, ktorý firmu vedie už od roku 2013.

Apple a EA majú spoločnú históriu 

Trip Hawkins v prvej kancelárii EA (1983) Zdroj: The Digital Antiquarian

Mnoho ľudí nevie, že počiatočné korene EA siahajú veľmi blízko práve ku Apple. Ešte v roku 1982 vtedajší riaditeľ stratégii a marketingu spoločnosti Apple, Trip Hawkins, podal výpoveď a následne založil svoje vlastné herné štúdio. Išlo práve o Electronic Arts, s ktorým veľmi rýchlo zaznamenal úspech.

Ak by teda EA padlo do rúk tejto spoločnosti, mohol by to byť vcelku zaujímavý krok. Apple by vydávalo nie len „svoje vlastné“ herné tituly, ale takisto by ich mohlo distribuovať moderným spôsobom skrz stream alebo službu Apple Arcade. Čo poviete na takúto myšlienku?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -