Apple pracuje na Apple Car

Agentúra Bloomberg dnes zverejnila zaujímavú správu, ktorá sa opäť zaoberá prvým autonómnym vozidlom od spoločnosti Apple. Firma vraj zahájila viaceré rokovania s dodávateľmi LiDAR skenerov pre svoj dlho utajovaný projekt. Požaduje špičkovú technológiu, ktorá nezostarne ani po štyroch či piatich rokoch.

Šepká sa, že Apple medzičasom vyvinulo špeciálny softvér, založený na algoritmoch a umelej inteligencii, ktorý však musí byť doplnený o prvotriedny hardvér, aby fungoval na 100%. Autonómne vozidlá majú byť v prvom rade bezpečné a tak sa Apple bude spoliehať len na tých najlepších z najlepších.

- Reklama -

Kompetentní vraj aktívne rokujú s viacerými firmami, zaoberajúcimi sa výrobou LiDAR skenerov. Tie budú v reálnom čase sledovať okolie vozidla a zaznamenanú všetky ostatné autá, predmety, chodcov atď. Jedná sa o sofistikovaný systém, ktorý je vo vývoji už niekoľko dlhých rokov. To koniec koncov nie je žiadne tajomstvo.

Ešte pred pár týždňami sa vo veľkom hovorilo, že Apple Car postaví automobilka KIA, spadajúca pod Hyundai. Ako však plynul čas, výrobca si to zrejme rozmyslel a zmenil predošlé stanovisko. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Napíšte nám do komentára, či sa už na Apple Car tešíte a ak áno, akú odhadujete jeho počiatočnú cenu. Sme veľmi zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.