Pokiaľ ide o smartfóny so systémom Android, väčšina ľudí sa zhodne na tom, že Samsung je nesporným kráľom predajov. A aj keď mu robia konkurenciu mnohé čínske značky, juhokórejský gigant sa stále dokáže držať na pomyselnom vrchole.

Ako uvádza portál Sammobile, od roku 2012 sa spoločnosť umiestňuje medzi desiatimi najhodnotnejšími globálnymi značkami sveta. V priebehu rokov sa táto pozícia zlepšovala a v rokoch 2017, 2018 a 2019 sa vyšvihla dokonca až na 6. miesto. Ako sa však zdá, dobre obdobie možno postupne končí.

Samsung sa v rebríčku posunul o jedno miesto nižšie

Ešte začiatkom roka 2021 získala táto spoločnosť jedno miesto k dobru a dostala sa na 5. pozíciu v rebríčku najhodnotnejších globálnych značiek sveta. Netreba pri tom zabúdať, že počas „COVID éry“ čelili spoločnosti (najmä tie v technologickom priemysle), mnohým výzvam. Vyšplhať sa v takejto situácii o jednu pozíciu vyššie bolo preto chvályhodné.

Ako sa však zdá, podľa najnovšej výskumnej správy, ktorú vykonala spoločnosť Brand Directory, spoločnosť Samsung v zozname najhodnotnejších svetových značiek pre rok 2022 klesla o jednu pozíciu na 6. miesto.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

V tomto zozname sa pritom na prvom mieste umiestnila spoločnosť Apple s hodnotou 355,1 miliardy amerických dolárov. Ešte uvedieme, že toto číslo vypočítala spoločnosť Brand Directory na základe samotnej hodnoty značky a preto zďaleka nepredstavuje skutočnú trhovú kapitalizáciu spoločnosti – tá je cca 3 bilióny dolárov.

Spoločnosť Amazon získala druhú pozíciu a na treťom mieste sa umiestnilo Google. V správe sa ďalej uvádza, že ocenenie značky Apple sa v porovnaní s rokom 2021 zvýšilo až o 35 %, zatiaľ čo Samsung zaznamenal nárast len o 5 %.

Pre Samsung ale môže byť uspokojivé aspoň to, že je jedinou značkou pochádzajúcou z Južnej Kórei v prvej dvadsiatke spomínaného rebríčka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsammobile
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.