Jablková hudobná služba síce zaostáva za svojim náprotivkom v podobe Spotify, no globálne sa jej ušla priečka druhej najpoužívanejšej streamovacej služby s pozitívnym rastom. Novým krokom by si však Apple Music mohlo skôr uškodiť ako polepšiť. Bezplatná skúšobná verzia sa výrazne skráti.

Prečítajte si tiež  Apple Music je druhou najpopulárnejšou hudobnou platformou. Na Spotify sa však stále nechytá

Od svojho uvedenia na trh v roku 2015 ponúka Apple Music prvým predplatiteľom trojmesačnú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá sa však teraz skrátila. Po novom bude free trial obmedzený iba na jeden mesiac. Zmena je zatiaľ zavedená pre USA, Kanadu, Austráliu, Spojené kráľovstvo a Japonsko. V najbližších dňoch by sa ale nová „skúšobná politika“ mala vzťahovať na službu globálne.

Čo je ale dobrou správou, ceny jednotlivých predplatných Apple Music zostávajú nezmenené. U nás na Slovensku si tak záujemcovia môžu vybrať z trojice nasledujúcich plánov:

  • Apple Music pre študentov – 2,99 €
  • Apple Music individuálne predplatné – 5,99 €
  • Apple Music rodinné predplatné – 8,99 €

Apple Music

Pre porovnanie, konkurenčná hudobná streamovacia služba Spotify zvyčajne ponúka jednomesačnú bezplatnú skúšobnú verziu pre svoju prémiovú úroveň, ktorú však pravidelne obmieňa a z času na čas navyšuje. Apple Music naďalej ponúka šesťmesačnú bezplatnú skúšobnú verziu zákazníkom, ktorí si zakúpia modely AirPods, Beats alebo HomePod.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -