Už onedlho by sme sa mali dočkať novej aktualizácie iOS 15.2, ktorá prinesie na obrazovky našich iPhonov niekoľko zaujímavých funkcií. Jednou z nich je nový plán predplatného pre službu Apple Music s názvom Voice Plan, ktorý bude ovládaný pomocou hlasovej asistencie Siri. Ako táto vychytávka funguje?

Prečítajte si tiež  Apple si pripravilo exkluzívne vianočné darčeky pre používateľov Apple Music

Tento krok zo strany Apple je viac než kontroverzný, hlavne v prípade krajín, ktoré nedisponujú podporou Siri v materskom jazyku. Ako vieme, rovnaký scenár sa týka aj Slovenska a Česka, kde sme sa ešte stále nedočkali jazykovej podpory.

Minimalistický plán alebo krok vedľa? 

Apple Music Voice Plan je kompletne viazaný na Siri, o čom svedčí aj aktivácia plánu. Používatelia si budú môcť predplatiť členstvo vyslovením frázy „Hey Siri, start my Apple Music Voice Plan trial“ alebo prihlásením sa prostredníctvom aplikácie Apple Music. Apple si tiež pripravilo zaujímavú akciu.

Ak si záujemcovia vyžiadajú predplatné priamo cez Siri, dočkajú sa 7-dňovej bezplatnej verzie bez automatického predĺženia, alebo 3-mesačnej verzie s automatickým predĺžením.

Apple Music Voice Plan

Po predplatení hlasového plánu môžu používatelia požiadať Siri o prehrávanie hudby na akomkoľvek zariadení s podporou Siri vrátane iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu, Apple Watch, Apple TV, HomePodu mini a AirPodov, ako aj prostredníctvom CarPlay.

S hlasovým plánom budú mať používatelia prístup k celému katalógu Apple Music s viac ako 90 miliónmi skladieb a playlistov. V aplikácii Apple Music bude pre predplatiteľov vyhradená špecializovaná sekcia s názvom „Just Ask Siri„. Tá sa postará o návrhy na počúvanie a spustenie nedávno hraných skladieb.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu z Apple Music a synchronizovať playlisty na Apple Watch

Počúvanie hudby s mnohými kompromismi

Predplatitelia hlasového plánu budú mať k dispozícii úplné ovládanie prehrávania vrátane neobmedzeného preskakovania skladieb prostredníctvom Siri. Má to ale háčik. Ak sa predplatiteľ Voice Plan pokúsi ovládať aplikáciu Apple Music bez Siri, zobrazí sa okno s odporúčaním, aby použil Siri alebo prešiel na štandardný plán Apple Music.

Voice Plan však so sebou prináša aj ďalšie obmedzenia. Predplatitelia sa nedočkajú podpory  Spatial Audio alebo Lossless Audio. Cez Voice Plan taktiež nie je možné sťahovať skladby na prehrávanie v režime offline, sledovať hudobné videá, prezerať texty skladieb alebo sledovať, čo počúvajú priatelia. To je poriadna nádielka negatív.

Apple Music Voice Plan

Hlasový plán Apple Music bude k dispozícii v systémoch iOS 15.2, iPadOS 15.2, macOS 12.1, watchOS 8.3 a tvOS 15.2. Určite vás ale neprekvapí, že do našich končín služba v prvej vlne spustenia nedorazí. Voice Plan štartuje v 17 krajinách a regiónoch vrátane Spojených štátov, Austrálie, Rakúska, Kanady, Číny, Francúzska, Nemecka, Hongkongu, Indie, Írska, Talianska, Japonska, Mexika, Nového Zélandu, Španielska, Taiwanu a Spojeného kráľovstva.

Čo si o Apple Music Voice Plan myslíte vy? Mali by ste o „osekanú“ verziu záujem pokiaľ dorazí na Slovensko? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -