Spoločnosť Apple dnes predstavila niekoľko nových zariadení, ktoré opäť raz zmenia svet tabletov. Jedným z nich je aj inteligentná ceruzka Apple Pencil Pro, o ktorej sa viac dočítate v samostatnom článku. V skratke však ide o produkt, ktorý má haptickú spätnú väzbu, podporuje nové gesta, sleduje svoj pohyb za pomoci gyroskopu a dokonca sa dá vyhľadať aj cez službu Nájsť.

A aj keď je Apple Pencil Pro skutočne pôsobivý kus hardvéru, Apple sa tu opäť pohral s kompatibilitou. Prakticky doteraz nebolo celkom jasné, s akými iPadmi sa bude dať táto novinka použiť.

Teraz sa však ukazuje, že sa tým Apple na online evente Let Loose nepochválil zámerne. Nahnevaní budú najmä „profi“ používatelia, ktorí vlastnia staršie modely iPadov.

Apple Pencil Pro si totiž budete môcť bez problémov spárovať s novým iPadom Air s čipom M4, ako aj s dostupnejším iPadom Pro s čipom M2.

Ak však vlastníte poslednú generáciu iPadu Pro z roku 2022, ktorý má takisto procesor M2, na Apple Pencil Pro môžete zabudnúť.

iPad Pro M2 môže na Apple Pencil Pro zabudnúť 

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Podľa oficiálnych internetových stránok spoločnosti Apple sa toto zariadenie s doterajšou verziou prémiového tabletu nebude dať použiť, hoci disponuje rovnakým procesorom M2 a taktiež už podporuje funkciu Hover.

Cieľom spoločnosti Apple je motivovať aktuálnych zákazníkov iPadu Air M2, aby prešli na iPad Pro M4, no je otázne, či ich týmto krokom skôr nenahnevá.

Na druhej strane je však stále možné, že Apple zavedie spätnú podporu Apple Pencil Pro pre iPad Pro M2 v nadchádzajúcich aktualizáciách operačného systému iPadOS 17 alebo iPadOS 18. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 - Apple má problémy s čínskymi displejmi.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -