Vyzerá to tak, že sa v spoločnosti Apple skutočne nenudia. Neustále pracujú na nových produktoch, ktoré budú používateľom v budúcnosti spríjemňovať život. Jedným z nich môže byť aj vlastná herná konzola. Tvrdí to leaker, MauriQHD!

Apple pracuje na vlastnej hernej konzole

Cupertinský gigant prejavuje záujem o herný priemysel už dlhšiu dobu. Jeden z prvých veľkých projektov bolo predstavenie vlastnej hernej služby, Apple Arcade. Tá je dostupná na všetkých platformách vrátane iOS, macOS či tvOS. No a hoci zo začiatku nie je až taká úspešná (ako sa pôvodne predpokladalo), čakať ju môže sľubná budúcnosť.

Na internete sa objavila informácia pojednávajúca o tom, že inžinieri akurát pracujú na svojej vlastnej hernej konzole, ktorá bude založená na architektúre ARM. Vôbec nás to neprekvapuje, keďže práve na tomto princípe majú fungovať všetky čipy Apple Sillicon, ktoré sa budú do dvoch rokov nachádzať v každom jednom počítači Mac.

Z čoho vznikne tento produkt?

V súčasnosti už v portfóliu spoločnosti nájdeme jedno podobné zariadenie, no v jeho prípade sa nejedná o skutočnú hernú konzolu. Myslíme samozrejme Apple TV, ktorá by sa mohla preorientovať na trochu odlišný segment potencionálnych zákazníkov.

Jej hlavné benefity sú zakomponované v rámci AirPlay 2 vo väčšine moderných televízoroch a tak v dlhodobom časovom horizonte nebude mať jej kúpa zmysel.

Dnes je ešte priskoro vyvodzovať závery, kedy by mohlo byť záhadné zariadenie predstavené alebo aké hry si na ňom zahráme. Nakoľko je však informácia iba veľmi strohá, očakávame, že to pár rokov potrvá. Každopádne sa jedná o zaujímavé správy, ktoré nám ukazujú, akým smerom sa bude Apple uberať. Držíme palce, aby všetky plány bez problémov vyšli.

Prečítajte si tiež  Apple tlačí na vývojárov. Takéto im dáva ultimátum.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.