To, že si iPad už nejaký ten piatok drží post jednotky na trhu medzi tabletmi nie je žiadnou horúcou novinkou. Najpopulárnejší tablet nielenže prekonal konkurenciu, ale dokonca vyexpedoval viac kusov ako Samsung a Amazon dohromady.

Prečítajte si tiež  iPad Air 5. generácie by mal dostať dizajn po vzore iPadu Pro

Podľa posledných informácií sa Applu podarilo za druhý kvartál 2021 predať 12,9 milióna kusov iPadov, čo je ohromné číslo. V porovnaní so spomínanou dvojicou firiem Samsung a Amazon, ktoré spolu predali 12,3 milióna tabletov sa jedná o viac než famózny výsledok.

V rebríčku druhého finančného kvartálu sa tak na prvom mieste umiestnil gigant z Cupertina, nasledovaný Samsungom. Tretie miesto ukoristilo Lenovo s 4,7 miliónmi kusov a o niečo menším číslom sa môže pochváliť Amazon. Päticu najúspešnejších firiem uzatvára Huawei s počtom 2,1 milióna kusov.

iPad

Podľa Tima Cooka bol druhý štvrťrok tohoto roka najlepším obdobím pre iPad za poslednú dekádu. V porovnaní s rovnakým obdobím za rok 2020 vzrástol zisk o 6,6 miliardy dolárov. To všetko by mal ešte viac prehĺbiť príchod nového modelu iPad Pro s čipom M1 a 12,9-palcovou mini-LED obrazovkou.

O uvedení nových modelov iPadov by sme sa mali dozvedieť už v najbližších mesiacoch. Ktorý z rodiny jablkových tabletov je váš favorit? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.