To, že si iPad už nejaký ten piatok drží post jednotky na trhu medzi tabletmi nie je žiadnou horúcou novinkou. Najpopulárnejší tablet nielenže prekonal konkurenciu, ale dokonca vyexpedoval viac kusov ako Samsung a Amazon dohromady.

Podľa posledných informácií sa Applu podarilo za druhý kvartál 2021 predať 12,9 milióna kusov iPadov, čo je ohromné číslo. V porovnaní so spomínanou dvojicou firiem Samsung a Amazon, ktoré spolu predali 12,3 milióna tabletov sa jedná o viac než famózny výsledok.

- Reklama -

V rebríčku druhého finančného kvartálu sa tak na prvom mieste umiestnil gigant z Cupertina, nasledovaný Samsungom. Tretie miesto ukoristilo Lenovo s 4,7 miliónmi kusov a o niečo menším číslom sa môže pochváliť Amazon. Päticu najúspešnejších firiem uzatvára Huawei s počtom 2,1 milióna kusov.

iPad

Podľa Tima Cooka bol druhý štvrťrok tohoto roka najlepším obdobím pre iPad za poslednú dekádu. V porovnaní s rovnakým obdobím za rok 2020 vzrástol zisk o 6,6 miliardy dolárov. To všetko by mal ešte viac prehĺbiť príchod nového modelu iPad Pro s čipom M1 a 12,9-palcovou mini-LED obrazovkou.

O uvedení nových modelov iPadov by sme sa mali dozvedieť už v najbližších mesiacoch. Ktorý z rodiny jablkových tabletov je váš favorit? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.