V Cupertine sa evidentne rozhodli napraviť to, čo minulý rok zanedbali. Ako iste viete, iPhone 12 a iPhone 12 Pro ponúkajú iba 60 Hz displej. Jeho farby, rozlíšenie či kontrastný pomer sú síce špičkové, no obnovovacia frekvencia by mohla byť aj lepšia.

iPhone 13 ProIstú formu nápravy prinesú o niekoľko mesiacov iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktoré dostanú špičkový 120 Hz ProMotion displej. Komponent bude vyrobený technológiou LTPO a vďaka tomu bude môcť fungovať aj ako Always-on. Stále zapnutý displej poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch.

Ako uvádza zahraničný portál The Elec, spoločnosti Samsung Display a LG Display už zahájili výrobný proces. Apple s oboma spolupracuje dlhé roky, pričom Samsung predstavuje hlavného dodávateľa.

V roku 2021 sa očakáva, že dodá približne 120-130 miliónov kusov OLED zobrazovacích jednotiek pre iPhone 13 Pro/13 Pro Max a LG asi 50 miliónov.

Na záver už iba zaujímavosť. Zatiaľ čo v roku 2020 potrebovalo Apple 114,5 milióna OLED displejov pre iPhone 12, v roku 2021 to má byť viac ako 169 miliónov OLED displejov. Dôvodom je jednak postupný odchod od LCD, ktoré sa používa napríklad v iPhone XR, iPhone 11 či iPhone SE 2. generácie a tiež stále rastúci záujem o nové iPhony.

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Ani samotný Samsung, ktorý patrí medzi najväčších odberateľov (a zároveň aj výrobcov) nebude potrebovať toľko zobrazovacích jednotiek ako práve Apple. Predpokladá sa, že v roku 2021 ich použije asi „iba“ 157 miliónov, čo je o cca 5 miliónov viac ako v roku 2020.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

iPhone 13 Pro

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Prečítajte si tiež  Očakávaná vychytávka fotoaparátu bude dostupná iba pre iPhone 15 Ultra. Na základné modely príde až o niekoľko rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.