Podľa najnovších správ prišiel projekt Apple Car o jedného zo svojich technických riaditeľov Michaela Schwekutscha, ktorý odišiel zo spoločnosti Apple, aby sa pripojil k startupu Archer Aviation. Ten sa zaoberá vývojom lietajúceho taxíka.

Ako zistila CNBC, Schwekutsch aktualizoval svoj profil na sociálnej sieti LinkedIn a uviedol, že v spoločnosti Archer prevzal funkciu senior viceprezidenta pre inžinierstvo. Archer je letecká spoločnosť, ktorá vyvíja plne elektrické lietadlo podporujúce vertikálny vzlet a pristátie priamo v meste.

Schwekutsch sa prvýkrát pripojil k projektu Apple Car ešte v marci 2019 a pôsobil ako senior riaditeľ inžinierstva v špeciálnej projektovej skupine zaoberajúcej sa vývojom vozidla. Predtým pôsobil ako viceprezident spoločnosti Tesla pre inžinierstvo.

Mnoho personálnych zmien 

Vývoj prvého automobilu od spoločnosti Apple zaznamenal v priebehu posledných mesiacov viaceré zmeny vo vedení. V septembri odišiel napríklad viceprezident pre špeciálne projekty Doug Field, ktorého zamestnal Ford. Stalo sa to po trojročnom pôsobení na čele vývoja Apple Car.

Prečítajte si tiež  Koľko bude stáť Apple Car? Odhady hovoria o rozumnej čiastke

Po tejto personálnej zmene dosadilo Apple do čela tohto projektu bývalého šéfa vývoja inteligentných hodiniek Apple Watch Kevina Lyncha. Pod jeho vedením sa projekt Apple Car posúva dopredu a cieľom spoločnosti Apple je vyrobiť plne autonómne elektrické vozidlo ktoré nebude mať volant ani pedále.

Aj keď zatiaľ nepoznáme žiaden dátum predstavenia, v kuloároch sa šepká, že by to mohlo byť už v priebehu roku 2025. Hoci sa to môže zdať ako nesplniteľný dátum, netreba zabúdať, že na vývoji auta sa pracuje zhruba od roku 2014-2015.

Po desiatich rokoch by sme teda mohli vidieť reálny výsledok…

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -