Po včerajšom vydaní prvej beta verzie iOS 15.4 pre vývojárov sa dozvedáme nové a nové informácie o funkcií, ktorá zaujala snáď každého majiteľa iPhonu s Face ID. Ak budete chcieť zariadenie odomknúť, po novom to už bude fungovať aj s rúškom. Obrovským bonusom ale je, že funkcia podporuje aj službu Apple Pay.

Práve počas pandémie COVID-19 komplikovalo platenie cez iPhone neustále zadávanie prístupového hesla. S tým je ale našťastie koniec minimálne za predpokladu, že vlastníte iPhone 12 a novší. Na starších generáciách totižto táto novinka fungovať nebude.

Podpora pre Apple Pay

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie

Hoci sa sa nám Apple snažilo počas pandémie zjednodušiť fungovanie vďaka možnosti odomykať zariadenie cez Apple Watch, tá mala jednu zásadnú nevýhodu. Nedala sa spojiť s platením cez Apple Pay – išlo pravdepodobne o bezpečnostné opatrenia.

Po novom však bude stačiť jeden pohľad na obrazovku zariadenia a systém Face ID naskenuje okolie vášho oka, na základe čoho vás dokáže s vysokou presnosťou identifikovať. Iste, nebude to také bezpečné ako plnohodnotný sken tváre, no ak Apple povolilo v tomto režime platenie, môžeme predpokladať, že technológia je veľmi spoľahlivá.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Operačný systém iOS 15.4 sa teraz bude testovať pravdepodobne niekoľko týždňov či dokonca mesiacov a potom bude dostupný pre všetkých používateľov. Akonáhle budeme mať nové formácie, samozrejme, že vám dáme vedieť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -