Netrvalo to dlho a Apple reagovalo na plán spoločnosti Meta vyberať takmer 50 % províziu za nákupy digitálnych aktív v MetaVerse. Viceprezident firmy Meta to oznámil tento týždeň v jednom zo svojich rozhovorov. Najväčšiu pozornosť však púta fakt, že spoločnosť Meta sa dlhé roky sťažovala na poplatky v App Store, ktoré dosahujú výšku 30%. Apple preto rozhodnutie o polovičnej provízii okamžite označilo za pokrytecké.

Pred pár dňami vyšlo najavo, že spoločnosť Meta (bývalý Facebook) si plánuje zobrať vysokú 47,5% províziu za nákupy digitálnych aktív uskutočnené v rámci MetaVerse. Spomínaných  47,5% zahŕňa 30% poplatok za hardvér a 17,5% poplatok za platformu. V reakcii na tento plán hovorca spoločnosti Apple, ktorým je Fred Sainz  uviedol, že Facebook je jednoducho pokrytecký a že zatiaľ čo sa sťažuje na poplatky za platformu samotnej spoločnosti Apple, chce od tvorcov vyberať ešte viac.

- Reklama -
Zdroj: Meta

Meta ale aj samotný generálny riaditeľ spoločnosti Mark Zuckerberg opakovane označili praktiky jablkovej spoločnosti v spojitosti s digitálnym obchodom App Store za monopolné. Zdá sa, že v tomto prípade krásne vidieť, čo znamená príslovie „Zlodej kričí, chyťte zlodeja“.

Zuckerberg v júni 2020 uviedol, že Facebook bude do roku 2023 poskytovať tvorcom platené online udalosti, predplatné služby a ďalšie produkty zadarmo. Po ukončení tohoto plánu chce Meta oznámiť províziu, ktorá mala byť pôvodne nižšia ako 30%, ktoré si berie Apple a ostatné firmy. Zdá sa, že predstavenie nižšej provízie sa v praxi konať nebude.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -