Spoločnosť Apple dnes zverejnila rozsiahlu správu, v ktorej zdôrazňuje, ako jej produkty a služby ovplyvňuje ľudské zdravie. Všetko to začína pri pomoci používateľom monitorovať vlastné telo a končí podporou lekárskeho výskumu a starostlivosti. Pekným príkladom je napríklad nedávna informácia o tom, že Apple Watch by mohli v blízkej budúcnosti detegovať príznaky Parkinsonovej choroby. Vedci už vo veľkom pracujú na tom, aby bol tento systém dostupný pre všetkých používateľov.

„Veríme, že technológie môžu zohrávať úlohu pri zlepšovaní zdravia a podnecovaní ľudí k zdravšiemu životu, a sme nadšení z mnohých spôsobov, akými používatelia využívajú naše funkcie pre zdravie a fitnes, a zo spôsobov, akými vývojári, inštitúcie a organizácie tretích strán využívajú technológie Apple na podporu zdravia a vedy,“ povedal Jeff Williams, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Našou víziou do budúcnosti je pokračovať vo vytváraní vedecky podloženej technológie, ktorá ľuďom poskytne ešte viac informácií a bude inteligentným strážcom ich zdravia.“

Dokument o zdraví od Apple má 59 strán

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Samotná správa, ktorá je k dispozícii vo forme 59 stranového dokumentu má dve hlavné časti. Technologický gigant sa podľa nej zameriava na to, aby mali používatelia pohodlný prístup k vlastným zdravotným údajom a zároveň im zariadenia a služby poskytovali funkcie súvisiace so zdravím a kondíciou, ktoré pomáhajú udržiavať a zlepšovať zdravotný stav.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Apple v dokumente načrtáva svoj záväzok ku ochrane súkromia a osobných údajov prostredníctvom bezpečného ukladania zdravotných dát. Spomína sa tu tiež kľúčová úloha inteligentných hodiniek Apple Watch pri sledovaní zdravia, ktoré majú mnoho senzorov a v spolupráci so systémom HealthKit dokážu otvoriť celý ekosystém aj pre vývojárov tretích strán.

Apple sa zameriava na zdravie
Zdroj: Apple

V správe sa tiež skúma to, ako iniciatíva spoločnosti Apple v oblasti zdravia podporuje lekárov vrátane funkcií, ako je ResearchKit. V závere sa uvádza niekoľko príkladov vývojárov a organizácií, ktoré využívajú funkcie a služby spoločnosti Apple v oblasti zdravia na podporu inovácií. Ak vás táto téma zaujíma viac, celý dokument nájdete na tomto odkaze.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -